Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Tragedia na drodze. Nie żyje 37-letnia kobieta

  Cieszyńscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Ochabach Wielkich na DK81. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy wyprzedzał ciężarówkę, zjechał z drogi, uderzył w drzewo i "dachował". Toyotą jechała 37-latka z dwójką dzieci. Kobieta zginęła na miejscu, dzieci trafiły do szpitala.

 2. Publikujemy wizerunek złodziejek

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości dwóch kobiet, które podejrzewane są o kradzież. Publikujemy nagranie z monitoringu sklepowego oraz ich zdjęcia. Jeśli ktokolwiek zna te kobiety proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerem (33) 8516 200, (33) 8516 280 lub (33) 8516 281. Można też informować pisząc e-mail na adres: dyzurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl .

 3. Mężczyzna podejrzewany o kradzież- zdjęcia

  Kryminalni z cieszyńskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do jakiej doszło w markecie przy ul. Zofii Kossak w Cieszynie. Kamery sklepowe zarejestrowały mężczyznę podejrzewanego o kradzież sprzętu AGD wartości 799 złotych.

 4. Poszukujemy Paulinę Michalską

  Policjanci poszukują 15-letniej Pauliny Michalskiej. Nastolatka 27 sierpnia oddaliła się z zajęć wychowawczych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Leśnicy (pow. strzelecki, woj. opolskie). Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie lub najbliższą jednostką policji.

 5. Policjanci podczas Tygodnia Mediacji

  Do Komendanta Głównego Policji wpłynęło zaproszenie z Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości, dotyczące włączenia się do wspólnych działań na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r., natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach od 15 do 19 października 2018 r. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.

 6. Kolejny nietrzeźwy kierowca…

  Nie ma chyba dnia, by policjanci cieszyńskiej komendy nie zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu lub będącego w stanie nietrzeźwości. Od początku roku policjanci udaremnili dalszą jazdę 324 nietrzeźwym lub będącym pod wpływem środków odurzających użytkownikom dróg. Część z nich dzięki właściwej reakcji obywateli. W niedzielę w ręce mundurowych wpadł 36-latek kierujący renaultem, który „wydmuchał” 3,5 promila alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

 7. Działania TRUCK & BUS

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 8. Publikujemy wizerunek - kto rozpoznaje tych mężczyzn?

  Kryminalni z I Komisariatu Policji w Gliwicach prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do jakiej doszło w markecie przy ul. Rybnickiej w Gliwicach. Kamery sklepowe zarejestrowały dwóch mężczyzn podejrzanych o zabór artykułów o wartości ponad tysiąca złotych. Prawdopodobnie są mieszkańcami naszego powiatu.

 9. Wzorowa postawa mieszkańca Cieszyna

  W niedzielę po godzinie 9.20 policjanci z Cieszyna zatrzymali 53-letniego obywatela Niemiec, który kierował skodą mimo upojenia alkoholem. Ujawnienie tego skrajnie nieodpowiedzialnego czynu nie byłoby możliwe, gdyby nie wzorowa postawa obywatelska 43-latka.

 10. Podsumowanie działań TRUCK & BUS

  Wczoraj policjanci w całym kraju prowadzili działania pn. „Bus & Truck”. W akcji uczestniczyli również policjanci cieszyńskiego garnizonu. Podczas działań na terenie powiatu wzięło udział 18 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali blisko 100 kierujących.