Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Zgłosił interwencję i trafił do więzienia

  Nietypową interwencję mają za sobą dzielnicowi z Ustronia. Jeden z mieszkańców wezwał ich, bo jak twierdził, poróżnił się ze znajomymi, którzy teraz mu grożą. Gdy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że strony rzekomego sporu spokojnie rozmawiają, natomiast sam zgłaszający jest poszukiwany przez mundurowych. 36-latek trafił już do więzienia.

 2. Ogólnodostępny alkomat w cieszyńskiej komendzie

  W Komendzie Powiatowej Policji Cieszynie można już korzystać z ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesny alkomat został zakupiony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Urządzenie zamontowane jest w poczekalni cieszyńskiej komendy, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

 3. Tragiczny pożar w Goleszowie

  Dziś nad ranem służby ratownicze zostały poinformowane o pożarze wiaty. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, ogień obejmował już drewnianą wiatę, połączony z nią garaż oraz składowane w pobliżu wióry. W trakcie przeszukania pogorzeliska funkcjonariusze straży pożarnej odnaleźli ludzkie zwłoki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska prokuratura.

 4. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 5. Poszukiwany sprawca kradzieży. Publikujemy portret pamięciowy!

  Komisariat Policji w Rydułtowach prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy metodą na pracownika ZUS. Do zdarzenia doszło 13 listopada, a poszkodowany dobrze zapamiętał twarz oszusta. W Laboratorium KWP Katowice wykonano portret pamięciowy sprawcy, który publikujemy i prosimy o rozpowszechnienie. Jeśli go rozpoznajesz - skontaktuj się z Policją.

 6. W odblasku na ustrońskim rynku

  Jak być widocznym na drodze, chodniku, czy przejściu dla pieszych? O tym i innych aspektach bezpieczeństwa policjanci z drogówki i Komisariatu Policji w Ustroniu rozmawiali w ramach akcji "Bądź widoczny", która odbyła się na rynku w Ustroniu. Mundurowi wraz z rajdowcami pokazywali jak być widocznym na drodze i rozmawiali o bezpieczeństwie.

 7. Świeć Przykładem - Noś odblaski

  Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje, że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

 8. Policyjne działania "NURD"

  4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 9. Policjanci z Cieszyna z wizytą w czeskiej szkole

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki nieprzerwanie dążą do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Z kolei stróże prawa z wydziału prewencja nie ustają w walce z zagrożeniami takimi jak dopalacze i narkotyki. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów publicznej szkoły podstawowej z językiem polskim w czeskim Cieszynie i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie na drodze oraz o problematyce dopalaczy i narkotyków.

 10. Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że zbyt wolna jazda może być uznana za wykroczenie?