Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego

  Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu organizują wyprawę rowerową. Przed nimi do przejechania ponad 1200 kilometrów. Po trasie zamierzają odwiedzić 129 jednostek policji garnizonu śląskiego. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie ciężko chorej 16-letniej Wiktorii z Pyskowic. Start 1 czerwca spod budynku strumieńskiego komisariatu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, gdzie 14 czerwca zakończy się sztafeta.

 2. Dozór za przemyt narkotyków

  Policjanci z cieszyńskiej prewencji zatrzymali 30-latka ze Skierniewic, który przemycił z Czech do Polski narkotyki. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli marihuanę i metamfetaminę. Wczoraj na wniosek prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

 3. Najpopularniejszy dzielnicowy województwa śląskiego 2017

  Rozpoczął się konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa. Jest to już druga edycja plebiscytu, zorganizowanego dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a wydawcą "Dziennika Zachodniego". W pierwszym etapie, który zakończy się 9 czerwca, nastąpi prezentacja kandydatów. Samo głosowanie trwać będzie od 2 do 30 czerwca. Zwycięzcę poznamy 4 lipca.

 4. Odpowiedzą za atak na policjantów

  Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy podczas interwencji zaatakowali i znieważyli mundurowych. Dwóch z nich dopuściło się także przestępstw zmuszania stróżów prawa do zaniechania prawnych czynności służbowych oraz uszkodzenia pojazdu. Jeden z nich był nieletni i odpowie za czyny karalne przed sądem rodzinnym. Najstarszy z zatrzymanych, na wniosek śledczych, został już tymczasowo aresztowany przez sąd.

 5. Potrącił i odjechał z miejsca wypadku

  Kryminalni z cieszyńskiej komendy poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w Ustroniu na ulicy Zdrojowej. Rowerzysta potrącony przez samochód został ranny. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca wypadku.

 6. Awanse na stanowiska kierownicze

  Policjanci, którzy dotychczas mieli powierzone obowiązki na stanowiskach komendantów komisariatów oraz kierowników referatów, wczoraj otrzymali akty powołania i mianowania na te stanowiska. Uroczystość powołania i mianowania na poszczególne stanowiska służbowe odbyła się siedzibie cieszyńskiej komendy. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk.

 7. Zaginął 20-letni mieszkaniec Wilamowic

  Policjanci poszukują zaginionego Andrzeja Boruń. 20-letni mieszkaniec Wilamowic ostatni raz był widziany 11 marca 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 8. Tymczasowy areszt dla dwóch przemytników marihuany

  Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które posiadały znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli łącznie 650 gramów marihuany. Na wniosek prokuratora obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres dwóch miesięcy.

 9. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 10. Samorządowcy przekazali ekologiczne radiowozy dla policji

  W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów. Nowe samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji. Oznakowane pojazdy marki Toyota Auris trafiły do policjantów cieszyńskiej drogówki i ustrońskiego komisariatu.