Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Rajdowiec z drogówki

  Podkom. Łukasz Godula twierdzi, że można spełniać marzenia poprzez realizację własnego hobby, Wystarczy trochę samodyscypliny i dobra organizacja czasu, którym się dysponuje. Trzeba uwzględnić obowiązki służbowe, czas dla rodziny i pogodzić to z pasją. Rajdy samochodowe to właśnie hobby zastępcy naczelnika cieszyńskiej drogówki. I to ze sporymi sukcesami. Jest liderem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w klasie Pucharu Peugeot&Citroen i czwarty w klasyfikacji generalnej.

 2. Starosta Cieszyński wyróżnił dzielnicowego

  Sierż. szt. Kamil Przewieźlik we wrześniu wygrał wojewódzkie eliminacje zawodów „Dzielnicowy Roku”, a następnie wspólnie z st. sierż. Adrianem Piechulskm z KPP Zawiercie stworzyli najlepszy duet i reprezentując KWP w Katowicach jako drużyna wygrali Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”. Wczoraj w Starostwie Powiatowym gratulacje oraz nagrodę rzeczową za osiągnięty sukces podczas posiedzenia Zarządu Powiatu przekazał policjantowi Starosta Cieszyński Janusz Król.

 3. Profilaktyka na dobry początek

  Wraz z początkiem roku szkolnego droga do oraz ze szkoły jest i będzie stałym elementem w życiu dziecka, dlatego już na starcie nauki policjanci odwiedzają szkoły. Wszystko po to, aby wszystkie dzieci bezpiecznie dotarły do celu.

 4. Potrącenie pieszego w Ustroniu

  Dziś w południe, w Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej miał miejsce wypadek drogowy. Przechodzącego przez jednię mężczyznę potrąciła kierująca fordem kobieta. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, a także o dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale i panujących warunków na drodze.

 5. Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

  W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.

 6. Długi weekend w policyjnej statystyce

  Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu codziennie czuwało kilkudziesięciu policjantów. W ciągu kilku dni funkcjonariusze w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili kilkaset interwencji. Zatrzymano 10 pijanych kierowców. Na terenie powiatu doszło do 2 wypadków drogowych i 19 kolizji.

 7. Po pijaku na dach.

  Nietypową interwencję załatwiali cieszyńscy policjanci wczoraj przed południem na ulicy Menniczej. Na dachu kamienicy prace budowlane wykonywali kompletnie pijani robotnicy. Trzech z nich miało 2,5 promila. Na szczęście udało się uniknąć nieszczęścia i policjanci sprowadzili wszystkich na ziemię.

 8. 6 ton nielegalnego tytoniu w rękach cieszyńskich policjantów

  Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie 6 ton nielegalnego tytoniu oraz maszyny służące do produkcji i suszenia tytoniu. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty związane z przestępstwami karno–skarbowymi. Grozi mu do trzech lat więzienia.

 9. INAUGURACJA AKCJI "RATUJMY KAŻDEGO - ROK PIESZEGO - KOLEJNY KROK"

  W dniu 15 stycznia Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w czasie występów artystycznych dzieci i młodzieży z gminy Skoczów, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Skoczowie zainaugurowano w powiecie cieszyńskim akcję „RATUJMY KAŻDEGO – ROK PIESZEGO – KOLEJNY ROK”

 10. Dyżurny na medal!

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończył się konkurs na najlepszego dyżurnego w województwie śląskim. Drugie miejsce zajął policjant z Cieszyna, asp. sztab. Krzysztof Krzempek. W szranki łącznie stanęło 33 policjantów służby dyżurnej, którzy wcześniej pokonali szczeble konkursu powiatowego. Gratulujemy!