Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Oszuści znowu dali o sobie znać- apelujemy o ostrożność!

  Oszuści podający się za policjantów i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. Wczoraj w naszym województwie doszło do kilku takich przypadków. Część z osób nie dała się nabrać i powiadomiła o sytuacji policję. Niestety, niektórzy wypłacili pieniądze i przekazali je oszustom. Dlatego ponownie apelujemy do Państwa - bądźcie ostrożni, gdy zadzwoni Wasz telefon i rozmówca poprosi o pilną gotówkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za członków rodziny czy policjantów bądź proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

 2. Awanse i medal dla cieszyńskich mundurowych

  Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

 3. Poszukujemy Andrzeja Witkowskiego

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poszukują Andrzeja Witkowskiego vel Andrzeja Kowalskiego. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie szeregu oszustw, głównie o charakterze gospodarczym.

 4. Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu

  Wczoraj w nocy dwóch pijanych kierowców uczestniczyło w kolizjach drogowych. Kolejny duet na podwójnym gazie zatrzymali policjanci w niedzielę. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo karą do 2 lat więzienia.

 5. Święto Policji w cieszyńskim garnizonie

  Dzisiaj, na sali sesyjnej w starostwie cieszyńskim odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Wśród gości byli obecni między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji oraz duchowni.

 6. 24 lipca obchodzimy Święto Policji

  24 lipca, to szczególna data w "kalendarzu policyjnym". 6 kwietnia 1990 roku powołano do życia policję, a 5 lat później - 21 lipca 1995 roku - ustanowione zostało przypadające na dzisiaj święto naszej formacji. Współcześnie nad bezpieczeństwem ludzi oraz utrzymaniem porządku publicznego czuwa blisko 100 tys. policjantów wspieranych przez prawie 25 tys. pracowników cywilnych.

 7. Zatrzymany na „gościnnych występach”

  Ustrońscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dwukrotnie dopuścił się kradzieży metalowych elementów narzędzi budowlanych. Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Mieszkaniec Sosnowca przyjechał do Ustronia na wczasy. W wolnym czasie dopuścił się kradzieży na kwotę prawie 5000 zł. W jego domku letniskowym policjanci odnaleźli skradzione przedmioty.

 8. Ukradł mosiężny gong z kościoła

  Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali złodzieja, który z kościoła ukradł mosiężny gong. 41-letni wiślanin sprzedał go do punktu skupu metali kolorowych. Śledczy odzyskali skradziony przedmiot liturgiczny, którego wartość oszacowano na blisko 900 zł. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 9. Policyjne zabezpieczenie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle

  Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince. W ciągu dwóch dni turniej na żywo obejrzało ponad 11 tysięcy kibiców. Blisko 200 policjantów z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

 10. 25 lipiec – Dzień Bezpiecznego Kierowcy

  W tym roku już po raz 12 obchodzony jest "Dzień Bezpiecznego Kierowcy". Dzień ten nieprzypadkowo przypada 25 lipca, w imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest bowiem patronem wszystkich kierowców.