Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Śmierć na torach

  Cieszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego tragicznego zdarzenia, do którego doszło na szlaku kolejowym w Cieszynie. W wyniku potrącenia przez pociąg relacji Frydek Mistek- Cieszyn zginął 46- letni mężczyzna.

 2. Krok od tragedii

  Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca golfa, który wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Uszkodzenia pojazdu , którym kierował były bardzo poważne. Pijany mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili, gdzie się ukrył i go zatrzymali. 23-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających można trafić do więzienia nawet na dwa lata.

 3. Podwójnie ukarany

  Wczoraj po południu w Drogomyślu na popularnej „Wiślance” miała miejsce kolizja dwóch pojazdów. Kierowca dodge´a nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu skodą mężczyźnie. Pierwszy z nich otrzymał mandat, drugi może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

 4. Zaczął od kolizji. Skończył w zakładzie karnym.

  Wczoraj nad ranem policjanci zostali poinformowani o kolizji na ul. Stalmacha w Cieszynie. Kierowca audi uszkodził trzy zaparkowane samochody. Próbował uciec, ale policjanci zdążyli go zatrzymać. Jak się później okazało, poza kolizją, mężczyzna na swoim koncie miał wiele innych przewinień. Trafił już do zakładu karnego.

 5. Wspólnie dla ochrony życia - „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!"

  „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!" - to hasło przyświecające cieszyńskim policjantom i księżom podczas wspólnych działań w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. Mundurowi rozmawiają z wiernymi i rozdają opaski odblaskowe podczas wieczornych mszy w kościołach. W ten sposób policjanci z drogówki wspólnie z księżmi walczą o poprawę bezpieczeństwa. Wszystko po to, by chronić życie pieszych.

 6. Policjanci zaangażowali się w pomoc dla Arka i jego mamy

  Dzielnicowy skoczowskiego komisariatu, przedstawiciele ruchu drogowego cieszyńskiej komendy oraz maskotka policji- pies Sznupek wzięli udział w imprezie charytatywnej, której głównym celem było zorganizowane pomocy dla chorego Arkadiusza Klimosz i jego mamy Barbary. Mundurowi przeprowadzili też działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem pieszych.

 7. Zaproszenie na briefing prasowy z udziałem Kajetana Kajetanowicza

  Serdecznie zapraszamy na „Spotkanie mistrzów” - briefing prasowy z udziałem trzykrotnego rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza. W konferencji udział weźmie także zastępca szefa cieszyńskiej drogówki podkom. Łukasz Godula, który jest tegorocznym zwycięzcą Pucharu Peugeota i Citroena 2018. Rajdowcy będą przekonywali, że warto być bezpiecznym i świecić przykładem na drodze.

 8. Podsumowanie listopada- nietrzeźwi kierujący

  Od 0,5 do nawet ponad 3 promili alkoholu w organizmie mieli kierujący zatrzymani przez policję na drogach naszego powiatu w miesiącu listopadzie. Wśród nich nie brakowało również takich, którzy posiadali zakaz prowadzenia pojazdów czy też decyzją starosty mieli cofnięte uprawnienia.

 9. "Świeć przykładem" z mistrzem Adamem Małyszem

  Adam Małysz pomagał policjantom w działaniach profilaktycznych skierowanych do pieszych. Mistrz z Wisły wspólnie z mundurowymi rozmawiał z przechodniami, nakłaniał do korzystania z elementów odblaskowych, które osobiście im wręczał. Wizerunek mistrza ma pomóc w propagowaniu noszenia elementów odblaskowych w ramach akcji „Świeć przykładem” i poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie.

 10. Rajdowiec z drogówki

  Podkom. Łukasz Godula twierdzi, że można spełniać marzenia poprzez realizację własnego hobby, Wystarczy trochę samodyscypliny i dobra organizacja czasu, którym się dysponuje. Trzeba uwzględnić obowiązki służbowe, czas dla rodziny i pogodzić to z pasją. Rajdy samochodowe to właśnie hobby zastępcy naczelnika cieszyńskiej drogówki. I to ze sporymi sukcesami. Jest liderem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w klasie Pucharu Peugeot&Citroen i czwarty w klasyfikacji generalnej.