Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Tragedia na drodze. Nie żyje 37-letnia kobieta

  Cieszyńscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Ochabach Wielkich na DK81. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy wyprzedzał ciężarówkę, zjechał z drogi, uderzył w drzewo i "dachował". Toyotą jechała 37-latka z dwójką dzieci. Kobieta zginęła na miejscu, dzieci trafiły do szpitala.

 2. Publikujemy wizerunek złodziejek

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości dwóch kobiet, które podejrzewane są o kradzież. Publikujemy nagranie z monitoringu sklepowego oraz ich zdjęcia. Jeśli ktokolwiek zna te kobiety proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerem (33) 8516 200, (33) 8516 280 lub (33) 8516 281. Można też informować pisząc e-mail na adres: dyzurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl .

 3. Mężczyzna podejrzewany o kradzież- zdjęcia

  Kryminalni z cieszyńskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do jakiej doszło w markecie przy ul. Zofii Kossak w Cieszynie. Kamery sklepowe zarejestrowały mężczyznę podejrzewanego o kradzież sprzętu AGD wartości 799 złotych.

 4. Poszukujemy Paulinę Michalską

  Policjanci poszukują 15-letniej Pauliny Michalskiej. Nastolatka 27 sierpnia oddaliła się z zajęć wychowawczych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Leśnicy (pow. strzelecki, woj. opolskie). Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie lub najbliższą jednostką policji.

 5. Policjanci podczas Tygodnia Mediacji

  Do Komendanta Głównego Policji wpłynęło zaproszenie z Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości, dotyczące włączenia się do wspólnych działań na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r., natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach od 15 do 19 października 2018 r. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.

 6. Działania TRUCK & BUS

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 7. Podsumowanie działań TRUCK & BUS

  Wczoraj policjanci w całym kraju prowadzili działania pn. „Bus & Truck”. W akcji uczestniczyli również policjanci cieszyńskiego garnizonu. Podczas działań na terenie powiatu wzięło udział 18 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali blisko 100 kierujących.

 8. Publikujemy wizerunek - kto rozpoznaje tych mężczyzn?

  Kryminalni z I Komisariatu Policji w Gliwicach prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do jakiej doszło w markecie przy ul. Rybnickiej w Gliwicach. Kamery sklepowe zarejestrowały dwóch mężczyzn podejrzanych o zabór artykułów o wartości ponad tysiąca złotych. Prawdopodobnie są mieszkańcami naszego powiatu.

 9. Wzmożone działania Policji na przejazdach kolejowych

  Wczoraj na terenie całego kraju jak i naszego powiatu prowadzone były działania policyjne „Bezpieczny przejazd kolejowy”, ukierunkowane na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych w rejonach skrzyżowań dróg i torów oraz przypominali zasady poruszania się w takich miejscach.

 10. Rajdowiec z drogówki

  Podkom. Łukasz Godula twierdzi, że można spełniać marzenia poprzez realizację własnego hobby, Wystarczy trochę samodyscypliny i dobra organizacja czasu, którym się dysponuje. Trzeba uwzględnić obowiązki służbowe, czas dla rodziny i pogodzić to z pasją. Rajdy samochodowe to właśnie hobby zastępcy naczelnika cieszyńskiej drogówki. I to ze sporymi sukcesami. Jest liderem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w klasie Pucharu Peugeot&Citroen i czwarty w klasyfikacji generalnej.