Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Narkotyki w reklamówce

  Cieszyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przemycił z Czech do Polski ponad 300 gramów narkotyków. Mieszkaniec śląska na wniosek prokuratora został aresztowany na trzy miesiące.

 2. Przemoc w rodzinie- nie reagujesz? Akceptujesz!

  Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", "To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

 3. Areszt dla dilera

  Policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dilera, który miał przy sobie ponad 300 działek narkotyków. Zatrzymany został również jego klient. Podczas przeszukania kryminalni z cieszyńskiej komendy w mieszkaniu dilera znaleźli kolejne narkotyki. Za sprzedaż narkotyków dilerowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a kupującemu narkotyki 3 lata.

 4. Walentynki – Święto Zakochanych – corocznie obchodzone 14 lutego

  To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka.

 5. Pokaż, że masz talent!

  "Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury. Tematem przedsięwzięcia jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 6. Harmonogram Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w 2018 roku

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie organizują kolejne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 7. Razem możemy więcej! Pomóżmy Bartkowi w walce o życie

  Bartek jest nienarodzonym synem dwójki śląskich policjantów. Niestety rodzice dowiedzieli się, że dziecko, na które z utęsknieniem czekali, urodzi się z krytyczną wadą serca - HLHS z restrykcyjnym otworem owalnym. Choroba ta wymaga kilkuetapowego, paliatywnego leczenia operacyjnego, które jest niesamowicie kosztowne. Od wczoraj ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na poród i pierwszą operację dla Bartka w specjalistycznej Klinice w Niemczech. Pomóżmy rodzicom uratować ich dziecko!

 8. Zmiany w Komisariacie Policji w Wiśle

  Wczoraj Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł.insp. Rafał Machaczka powierzył pełnienie obowiązków nowemu Komendantowi Komisariatu Policji w Wiśle oraz jego Zastępcy. Wiślańską jednostką będzie dowodził podkom. Tomasz Domagała. Jego zastępcą została asp. szt. Ilona Oleszczuk.

 9. Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

  Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby dowiedzieć jak można się przed tym ochronić zachęcamy do zapoznania się z zawartymi na tej stronie informacjami.

 10. Jak korzystać z numeru alarmowego 112?

  112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM, a połączenia odbierane są w Centrach Powiadamiania Ratunkowego przez operatorów. Wczoraj obchodziliśmy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, a dziś przypominamy o najważniejszych zasadach korzystania z niego.