Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Nowi zastępcy komendantów w czterech komisariatach

  Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk oraz jego Pierwszy Zastępca podinsp. Rafał Machaczka uroczyście wprowadzili na stanowiska nowych zastępców komendantów komisariatów. Czterem mundurowym z cieszyńskiego garnizonu powierzono obowiązki na stanowiskach kierowniczych.

 2. Policyjne działania "Telefon"

  Dziś policjanci z drogówki w całym kraju prowadzą działania kontrolne pk. "Telefon". Jest to nowa inicjatywa, której głównym założeniem jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także uświadomienie kierującym zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy. Akcja trwać będzie cały dzień.

 3. Ponad 25 lat jako policjant niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali... DZIŚ TO ON POTRZEBUJE POMOCY...

  Aleksander Heller jest byłym policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Przez ostatnie lata służby pracował w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie Policji w Skoczowie. Przez ponad 25 lat pracy czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Dziś to on potrzebuje naszej pomocy.

 4. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 5. Awanse na stanowiska kierownicze

  Policjanci, którzy dotychczas mieli powierzone obowiązki na stanowiskach komendantów komisariatów oraz kierowników referatów, wczoraj otrzymali akty powołania i mianowania na te stanowiska. Uroczystość powołania i mianowania na poszczególne stanowiska służbowe odbyła się siedzibie cieszyńskiej komendy. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk.

 6. POLICJANCI PROWADZĄ DZIAŁANIA „BEZPIECZNY WEEKEND - BOŻE CIAŁO”

  Rozpoczyna się kolejny długi weekend. Podczas tych kilku wolnych dni wiele osób odpoczywa od codziennych obowiązków. Dla policjantów drogówki to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu i więcej patroli ruchu drogowego. Tak będą wyglądały najbliższe dni.

 7. Patrol z Cieszyna wśród najlepszych!

  Dwa dni rywalizowali najlepsi śląscy patrolowcy w ramach XXV Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku 2018". Po torze przeszkód, rywalizacji na macie, strzelaniu i teście wiedzy wiemy już, który patrol okazał się najlepszy. Zwycięzcami jednego z etapów- testu wiedzy zostali policjanci z cieszyńskiej prewencji - sierż. Bogdan Stefaniak oraz st. sierż. Arkadiusz Sikora. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Zwyciężyli policjanci z Gliwic.

 8. Konopie indyjskie uprawiał w szafie

  Policjanci z Cieszyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W mieszkaniu 29-latka kryminalni znaleźli 6 doniczek krzewów i ponad 250 gramów marihuany. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 9. Skonstruował i zdetonował ładunek wybuchowy

  Policjanci z Cieszyna zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który skonstruował ładunek wybuchowy i zdetonował go w skrzynce na listy. Mieszkaniec Górek Wielkich posiadał także pistolet i przerobioną amunicję. W wybuchu, który spowodował nikt nie odniósł obrażeń. Straty zostały oszacowane na kilkaset złotych. Zgodnie z decyzją sądu sprawca najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 10. Wzmożone działania Policji na przejazdach kolejowych

  Wczoraj na terenie całego kraju jak i naszego powiatu prowadzone były działania policyjne „Bezpieczny przejazd kolejowy”, ukierunkowane na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych w rejonach skrzyżowań dróg i torów oraz przypominali zasady poruszania się w takich miejscach.