Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą
Drogówka Facebook
Nie reagujesz
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Potrącenie pieszego w Górkach Małych

  Policjanci z Cieszyna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładny przebieg tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Górkach Małych. Kierowca ciężarówki potrącił pieszego na drodze. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł. Policjanci potwierdzili już jego tożsamość.

 2. „Moja Komenda” - kontakt z policjantem na wyciągnięcie ręki

  Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są zaproponowane przez Policję nowe rozwiązania w postaci programu „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Śląscy dzielnicowi chcąc promować łatwiejszy kontakt mieszkańców ze stróżami prawa, rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki przygotowane przez MSWiA. Zawierają one dane kontaktowe oraz opis policyjnych aplikacji.

 3. Policyjne zabezpieczenie inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich

  Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Od piątku do niedzieli zawody na skoczni obejrzało na żywo łącznie około 14 tysięcy kibiców. Blisko 200 policjantów z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

 4. Puchar Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2017

  W najbliższy weekend w Wiśle obędą się zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2017. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

 5. Zakończone poszukiwania zaginionej mieszkanki Pogwizdowa

  Cieszyńscy policjanci zakończyli poszukiwania 17-letniej mieszkanki Pogwizdowa. Dziewczyna została odnaleziona dziś w nocy...

 6. Awanse i medal dla cieszyńskich mundurowych

  Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

 7. Zmiany organizacji ruchu w centrum Cieszyna

  Jutro ulicami Cieszyna przejdzie Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną o 12.00 w Kościele św. Marii Magdaleny. Następnie o 13.00 pochód spod kościoła wyruszy na cieszyński rynek, gdzie spotkają się orszaki ze wszystkich parafii Cieszyna. W związku z uroczystościami w centrum miasta zostaną wprowadzone zmiany organizacji w ruchu drogowym.

 8. 43. Rajd Cieszyńskiej Barbórki - mapa utrudnień w ruchu

  W najbliższy weekend na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 43. Rajd Cieszyńska Barbórka. Policjanci oraz siły porządkowe organizatora imprezy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych. W związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne, należy spodziewać się utrudnień.

 9. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Kiedy panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami. Policja apeluje, by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

 10. Policjanci zabezpieczali znaleziony niewybuch

  Przez kilkanaście godzin policjanci i strażacy z zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Zamknięto drogę wojewódzką nr 937 i odwołano zajęcia w szkole. W środę niebezpieczne znalezisko wykopał mężczyzna podczas prac ziemnych na prywatnej posesji w Kończycach Małych. Na drugi dzień saperzy zabrali niewybuch na wojskowy poligon.