Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. Policjanci reagują na zgłoszenia o niestosowaniu się do obowiązujących zakazów

  Cieszyńska Policja wspólnie ze służbami sanitarnymi na co dzień podejmuje wiele interwencji, w tym również te związane z obecnie obowiązującymi zasadami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętajmy, że najlepszą formą walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i jej skutkami, pozostaje dystans społeczny i przestrzeganie obowiązujących zasad. Dyscyplina społeczna pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych.

 2. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 3. Policjanci z Cieszyna i Katowic odzyskali 100 tysięcy złotych wyłudzone od mieszkanki Nowego Sącza

  Tylko jednego dnia sądecka Policja otrzymała kilkanaście zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy metodami „na policjanta”, „na wnuczka” oraz spowodowanie wypadku. Większość seniorów wykazała się czujnością i nie dała się oszukać, ale jedną z sądeczanek przestępcy zmanipulowali w taki sposób, że straciła 100 tysięcy złotych. Dzięki intensywnym działaniom śląskich i sądeckich policjantów, pieniądze zostały odzyskane. Mężczyzna podejrzewany o udział w tym przestępstwie został zatrzymany przez policjantów z Cieszyna w ostatniej chwili.

 4. Policyjny pościg, zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego kolizja z radiowozem

  W poniedziałkowy wieczór policjanci skoczowskiego komisariatu prowadzili pościg za kierowcą renaulta. 28-latek uciekając przed policjantami, naruszał przepisy ruchu drogowego i narażał życie przewożonych pasażerów. Doprowadził też do kolizji z radiowozem. Okazało się, że uciekinier miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 5. Policja odwołuje poszukiwania za zaginioną 25-letnią mieszkanką Ustronia

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie prowadzili poszukiwania za 25-letnią mieszkanką Ustronia, która ostatni raz była widziana 2 stycznia 2021 roku. Dziękujemy mediom za pomoc w poszukiwaniu zaginionej. Z uwagi na jej odnalezienie prosimy o usunięcie ze swoich zasobów komunikatu o zaginięciu.

 6. Kolejna osoba podejrzana o oszustwa „na policjanta” zatrzymana przez cieszyńskich mundurowych

  Policjanci z Cieszyna zatrzymali sprawcę oszustwa, który wyłudził od mieszkanki powiatu koneckiego ponad 31 tysięcy złotych. Mężczyzna odebrał pieniądze, które przekazała mu 62-latka, sądząc że w ten sposób wpłaca odszkodowanie za wypadek spowodowany przez krewną. Pamiętajmy, aby nikomu obcemu nie przekazywać żadnych pieniędzy. Prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

 7. Wypadek w Kończycach Wielkich

  Dziś rano, o godzinie 6.20 na drodze wojewódzkiej DW 938 w Kończycach Wielkich miał miejsce wypadek drogowy. Jednym z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu była cysterna przewożąca substancje łatwopalne. W miejscu zdarzenia pracują wszystkie służby ratownicze, lądował też helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 8. Domownicy spali, kiedy policjanci zauważyli pożar budynku

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy podczas patrolu zauważyli dym i ogień wydobywające się z komina domu jednorodzinnego. Mundurowi natychmiast weszli na posesję i zaalarmowali domowników. Tym razem dzięki czujności policjantów oraz sąsiada pokrzywdzonej nie doszło do tragedii.

 9. Zostań jednym z nas

  Służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą Twojego zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. Jeśli posiadasz odpowiednie predyspozycje i chcesz zostać jednym z nas, nie zwlekaj. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach ogłosił nabór kandydatów do służby w Policji w 2021 roku. Jeśli zamierzasz do nas dołączyć, zapoznaj się z kryteriami już teraz.

 10. Zaginęła 25-letnia Ewa Kocik

  Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie prowadzi poszukiwania 25-letniej Ewy Kocik, która w dniu 2 stycznia 2021 roku ostatni raz widziana była w Ustroniu i do tej pory nie nawiązała kontaktu. Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca przebywania kobiety proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie pod numerem telefonu 47 85 732 00, Komisariatem Policji w Ustroniu tel. 47 85 738 10 , pisząc na adres ustron@cieszyn.ka.policja.gov.pl, dyżurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.