Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Kiedy i jak używać świateł do jazdy dziennej?

  Policjanci często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 2. Dzielnicowi szybko zatrzymali złodzieja

  Już po raz kolejny dobra znajomość rejonu i rozpoznanie dzielnicowych z Cieszyna doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży. Do przestępstwa doszło wczoraj około godziny 13.50 na terenie jednego z osiedli w Cieszynie. Wówczas złodziej, wykorzystując nieuwagę pracowników jednej z firm, ukradł sprzęt ogrodniczy wart 3000 zł.

 3. 23-latek zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Cieszyńscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który posiadał przy sobie ponad 170 gramów marihuany. Wczoraj na wniosek prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet do 10 lat.

 4. Pościg ulicami Cieszyna

  W piątkowe popołudnie na ulicach Cieszyna miał miejsce policyjny pościg. Kierowca golfa, pomimo wyraźnego sygnału do zatrzymania, zignorował interweniujących policjantów i usiłował uciec. Szybko został zatrzymany przez dzielnicowych. Powodów ucieczki 40-latek miał kilka. Teraz odpowie za przestępstwo niedostosowania się do polecenie zatrzymania pojazdu, za które grozi kara nawet do pięciu lat więzienia.

 5. Podsumowanie akcji NURD

  Wczoraj na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas kontroli ruchu zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

 6. Zdążyli w ostatniej chwili

  Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z komendy w Cieszynie, uratowali życie 51-letniego mężczyzny, który usiłował popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło wczoraj na jednym z cieszyńskich mostów. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej.

 7. Poszukiwany za kierownicą

  Policjanci cieszyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazał się, że mężczyzna był poszukiwany przez policję. Mundurowi ujawnili w jego samochodzie kradzione tablice rejestracyjne, które kierujący wykorzystał do kradzieży paliwa w Żywcu. Wcześniej był karany za podobne przewinienia. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

 8. Poszukiwany

  Cieszyńska policja poszukuje Wojciecha Urbańczyka, podejrzanego o popełnienie przestępstw przeciwko mieniu i obrotowi gospodarczemu. Mężczyzna najprawdopodobniej przebywa na terenie powiatu cieszyńskiego. Wszystkie osoby, które mają informacje odnośnie miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z cieszyńską policją. Gwarantujemy anonimowość.

 9. Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

  W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 10. Dziś działania NURD

  Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.