Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zaangażowali się w pomoc dla Arka i jego mamy

  Dzielnicowy skoczowskiego komisariatu, przedstawiciele ruchu drogowego cieszyńskiej komendy oraz maskotka policji- pies Sznupek wzięli udział w imprezie charytatywnej, której głównym celem było zorganizowane pomocy dla chorego Arkadiusza Klimosz i jego mamy Barbary. Mundurowi przeprowadzili też działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem pieszych.

 2. Spowodował kolizję. Stracił prawo jazdy.

  W okresie zimowym często dochodzi do zdarzeń drogowych, za które częściową odpowiedzialnością można obwiniać warunki atmosferyczne. Ale główną winę na ogół ponoszą nieodpowiedzialni kierowcy. Dlaczego? Ponieważ do kierowania trzeba się odpowiednio przygotować. Trzeba być m.in. wypoczętym, a pojazd powinien być w pełni sprawny. Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku przy wsiadaniu za kierownicę.

 3. Oszuści oferują w sieci nieistniejące pensjonaty. Policja radzi jak ustrzec się przed takim oszustwem

  Zbliżają się święta, a po nich koniec roku kalendarzowego. Apelujemy do osób korzystających z ofert zamieszczanych w internecie o ostrożność, aby nie padły ofiarą oszustw metodą na tzw. „wirtualne pensjonaty”. Często w tym okresie pojawiają się bardzo atrakcyjne oferty świątecznego wypoczynku. Zwracamy uwagę na oszustów, którzy za pośrednictwem portali "wynajmują" domki na zabawę sylwestrową, pobierają zaliczkę, po czym kontakt z nimi się urywa, a pieniądze nie zostają zwrócone.

 4. Potrącenie pieszej w Wiśle

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. 1 Maja w Wiśle. Kierujący citroenem potracił młodą kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

 5. "Świeć przykładem" z mistrzem Adamem Małyszem

  Adam Małysz pomagał policjantom w działaniach profilaktycznych skierowanych do pieszych. Mistrz z Wisły wspólnie z mundurowymi rozmawiał z przechodniami, nakłaniał do korzystania z elementów odblaskowych, które osobiście im wręczał. Wizerunek mistrza ma pomóc w propagowaniu noszenia elementów odblaskowych w ramach akcji „Świeć przykładem” i poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie.

 6. Dziś policyjne działania pn. „SMOG”

  Dziś od rana policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą ogólnopolskie działania kontrolne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 7. Wypadek w Drogomyślu

  Policjanci z Cieszyna ustalają przyczyny i okoliczności wypadku do jakiego doszło dziś w południe na DK81 w Drogomyślu. Na jezdni prowadzącej w kierunku Skoczowa audi zderzył się z pojazdem służby drogowej malującym pasy na jezdni. Do szpitala został przewieziony operator maszyny. Apelujemy o ostrożność!

 8. Podsumowanie listopada- nietrzeźwi kierujący

  Od 0,5 do nawet ponad 3 promili alkoholu w organizmie mieli kierujący zatrzymani przez policję na drogach naszego powiatu w miesiącu listopadzie. Wśród nich nie brakowało również takich, którzy posiadali zakaz prowadzenia pojazdów czy też decyzją starosty mieli cofnięte uprawnienia.

 9. Uwaga na oszustwa!

  Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. Jedną z form takich oszustw jest przedstawianie się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz informuje o zagrożeniu ze strony hakerów lub o wypadku drogowym, w którym uczestniczył ktoś z rodziny. Następnie nakłania do rozmowy z konsultantem banku, który z kolei prosi o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub o wypłacenie pieniędzy i przekazanie „innemu funkcjonariuszowi”

 10. Nowi zastępcy komendantów w czterech komisariatach

  Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk oraz jego Pierwszy Zastępca podinsp. Rafał Machaczka uroczyście wprowadzili na stanowiska nowych zastępców komendantów komisariatów. Czterem mundurowym z cieszyńskiego garnizonu powierzono obowiązki na stanowiskach kierowniczych.