Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Aktualności

Polecamy

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
"Policjant, który mi pomógł"
Nie reagujesz
sexturystyka
Stop agresji drogowej
Drogówka Facebook
KOŁO NR 26

Najczęściej czytane

 1. Konopie indyjskie uprawiał w szafie

  Policjanci z Cieszyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W mieszkaniu 29-latka kryminalni znaleźli 6 doniczek krzewów i ponad 250 gramów marihuany. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 2. Policyjna debata społeczna 2018

  Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Komisariat Policji w Skoczowie wraz z Partnerami społecznymi serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Skoczów na debatę ewaluacyjną podsumowującą wnioski z debaty w 2017r. . Spotkanie będzie połączone z inauguracją policyjnych debat 2018 roku z cyklu "Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ".

 3. Turniej motoryzacyjny razem z Kajetanem Kajetanowiczem

  Sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu, udzielania pierwszej pomocy, czy jazda sprawnościowa z „talerzem stewarta” – to tylko niektóre konkurencje, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Międzyświeciu odbyły się powiatowe eliminacje turnieju, które zorganizowali policjanci cieszyńskiej drogówki. Turniej swoją obecnością zaszczycił Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz.

 4. Finał turnieju BRD dla Ustronia!

  Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju okręgowego. W tym roku zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Józefa Kreta w Ustroniu.

 5. „Znalezione – nie kradzione” to błędne twierdzenie

  Znalazłeś telefon, portfel czy inną wartościową rzecz? Nie czekaj na wizytę mundurowych, oddaj do biura rzeczy znalezionych lub najbliższej jednostki Policji. Mnogość przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część naszego społeczeństwa kieruje się fałszywym hasłem „znalezione – nie kradzione”. Jak szkodliwa jest nieznajomość prawa, przekonuje się kilka osób miesięcznie.

 6. Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

  Policjanci z cieszyńskiego wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze zabezpieczyli blisko 23 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku vat zostały oszacowane na blisko 23 tys. złotych. 67-latkowi, który posiadał nielegalny towar grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

 7. Podsumowanie działań "Kaskadowy pomiar prędkości"

  Wczoraj we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone były policyjne działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci cieszyńskiej drogówki uczestnicząc w tych działaniach ujawnili 64 przypadki przekroczenia prędkości.

 8. Jednośladem bezpiecznie do celu

  To już kolejna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów, których liczba znacząco wzrosła przez ostatnie lata. Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów - pamiętajcie, że zarówno Wasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach!

 9. Policja przypomina – jazda quadem po lesie jest zabroniona!

  Policjanci co roku prowadzą akcję mającą na celu uświadomienie kierowcom, że jazda quadami i crossowcami w lesie jest nielegalna. Te pojazdy to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niosą.

 10. Galeria zdjęć z Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018

  Galeria zdjęć z Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018 r. w Międzyświeciu. Na turnieju był Mistrz Polski oraz Mistrz Europy w Rajdach Samochodowych- Kajetan Kajetanowicz.