Profilaktyka

O tym, jak "Kręci mnie bezpieczeństwo..." podczas igrzysk.

Data publikacji 19.07.2018

W Skoczowie odbyła się całotygodniowa olimpiada sportowa dla dzieci- Igrzyska Kids Games. Nasi funkcjonariusze zostali zaproszeni, aby przeprowadzić specjalne spotkanie na temat profilaktyki wakacyjnych zagrożeń. "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" to główny temat tego spotkania.

Policyjny profilaktyk st. asp. Tomasz Pszczółka, razem z dzielnicowym miasta mł. asp. Krystianem Szydłowskim przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczestnikami Igrzysk Dziecięcych- Kids Games. Zgodnie z rządowym programem "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" mundurowi zwrócili uwagę na niebezpieczne sytuacje i zagrożenia na jakie natrafić mogą się dzieci i młodzież podczas wakacji. Najważniejszym celem spotkania było to, aby przekazać wiedzę dotyczącą tego, jak ich unikać. Policjanci zostali zaproszeni do udziału w Kids Games przez organizatorów tego przedsięwzięcia., czyli Parafię Rzymskokatolicką, Ewangelicko-Augsburska, Kościół Zielonoświątkowy oraz misję "Centrum Służby Życia" w Skoczowie oraz Burmistrza Miasta Skoczowa. Inicjatorzy mają świadomość jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wakacji, o którym najlepiej opowiedzą policjanci.

Kids Games są międzynarodową inicjatywą, która za cel wyznaczyła sobie wspieranie rodzin, kościołów i wspólnot w opiece nad dziećmi i ich duchowym rozwoju. Sportowa zabawa dla dzieci ma trwać od 16 do 22 lipca 2018 roku.

Policjanci z Cieszyna zawsze wspierają i angażują się w zapewnianie bezpieczeństwa nie tylko najmłodszym, ale też pozostałym. Apelujemy o szczególną rozwagę podczas letnich zabaw.