Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego

Data publikacji 01.04.2015

Starszy aspirant Krzysztof Krzempek z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, to najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu z rąk Starosty Cieszyńskiego odebrał nagrodę i gratulacje. To już kolejne wyróżnienie przyznane temu dzielnicowemu.

Każdego roku Starosta Cieszyński przekazuje nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie, wybieranego w drodze konkursu. Komisja, składająca się z przedstawicieli cieszyńskiej policji oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie, przy wyborze „Dzielnicowego Roku 2014” wzięła pod uwagę nie tylko jego wiedzę, ale także aktywność w działalności prewencyjnej. Na podstawie całości zebranych informacji komisja stwierdziła, że najlepszym dzielnicowym jest st. asp. Krzysztof Krzempek.

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu gratulacje i nagrodę pieniężną dla najlepszego dzielnicowego roku 2014 wręczył Starosta Cieszyński. Do gratulacji przyłączyli się radni powiatowi na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu.

Nie po raz pierwszy straszy aspirant Krzysztof Krzempek został wyróżniony za swoje osiągnięcia w służbie.
Posiada tytuł Najlepszego Dzielnicowego Miasta Cieszyna 2010 roku. Wtedy nagrodę i dyplom dla najlepszego dzielnicowego wręczył mu Burmistrz Miasta Cieszyna wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Cieszynie.
W marcu 2012 roku, wraz z kilkoma innymi policjantami, brał udział w akcji ratowniczej w centrum miasta. Funkcjonariusze z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuowali z kamienicy 14 osób. Za odwagę i bohaterski czyn z narażeniem własnego życia został odznaczony przez Prezydenta RP „Krzyżem Zasługi za Dzielność”.
W czerwcu ubiegłego roku pełniąc funkcję zastępcy oficera dyżurnego cieszyńskiej komendy pomógł uratować 2-letnie dziecko. Słysząc w słuchawce alarmującą wiadomość kobiety o tym, że jej dziecko nagle straciło oddech, natychmiast zdecydował o podjęciu reanimacji. Telefonicznie udzielał rodzinie wskazówek i krok po kroku instruował, jak ją przeprowadzić. Dwuletni chłopczyk zaczął sam oddychać jeszcze przed przyjazdem pogotowia.
Jesienią ubiegłego roku wziął udział w VI Ogólnopolskich Zawodach Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". Podczas wojewódzkiego etapu st. asp. Krzysztof Krzempek reprezentujący cieszyński garnizon zajął wtedy wysokie 4 miejsce.

Starszy aspirant Krzysztof Krzempek w Policji pracuje od ponad 15 lat i od samego początku w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Najpierw pełnił służbę w patrolu interwencyjnym, a od 2007 roku pracuje w Zespole Dzielnicowych. Jest dzielnicowym, którego rejon służbowy obejmuje osiedle Piastowskie, Pastwiska i Kalembice.