Dzielnicowi na zajęciach w klasie mundurowej - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Dzielnicowi na zajęciach w klasie mundurowej

Data publikacji 19.03.2017

Dzielnicowi cieszyńskiej komendy przeprowadzili zajęcia dla uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Zajęcia były okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących zarówno bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności młodych ludzi. Szczególną uwagę mundurowi poświęcili tematyce przemocy w rodzinie. Dzielnicowi przekazali również informacje na temat "Krajowej mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" i funkcjonowania aplikacji "Moja Komenda".

Co roku dzielnicowi prowadzą spotkania z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Dwaj dzielnicowi st.asp.  Krzysztof Staś i asp . Łukasz Palica z Komendy Powiatowej  Policji w Cieszynie, najpierw przedstawili słuchaczom problematykę przemocy domowej.
Policjanci wyjaśnili uczniom, czym jest przemoc domowa, jakie są jej rodzaje i stereotypy z nią związane, a wreszcie w jaki sposób skutecznie się przed nią obronić. Dzielnicowi wskazali na cały wachlarz wzajemnych zależności. Pokazali, że sama przemoc nie bierze się znikąd oraz że pociąga za sobą dalsze skutki. Szczegółowo objaśnili artykuły kodeksu karnego, które zazwyczaj występują i składają się na przemoc. Zaznaczyli, że w zaciszach domowych dochodzi też do tak zwanej cichej przemocy-bez rękoczynów, bez krzyków – tj przemocy psychicznej.
Następnie policjanci zaprezentowali młodzieży też jedno z najważniejszych narzędzi w walce z przemocą domową, a mianowicie "Niebieską Kartę". Wyjaśnili kto i kiedy ją zakłada oraz w jaki sposób za jej pomocą próbuje pomóc się rodzinie dotkniętej problemem przemocy.
Wizyta dzielnicowych była też okazją do przybliżenia zasad działania aplikacji „Moja komenda” umożliwiającej wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Rozmawiano również o zastosowaniu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” pozwalającej każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa.

  • logo aplikacji moja komenda, krajowej mapy zagrożeń , cieszyńskiej policji i programu dzielnicowy bliżej nas
  • Dzielnicowi na zajęciach w klasie mundurowej
  • Dzielnicowi na zajęciach w klasie mundurowej
  • Dzielnicowi na zajęciach w klasie mundurowej
  • Dzielnicowi na zajęciach w klasie mundurowej
  • Dzielnicowi na zajęciach w klasie mundurowej