Znamy triumfatorów Okręgowego Turnieju BRD - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Znamy triumfatorów Okręgowego Turnieju BRD

Data publikacji 26.04.2017

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w Mazańcowicach. Triumfatorzy będą reprezentować bielski okręg w eliminacjach wojewódzkich.

W miniony weekend w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mazańcowicach został rozegrany Okręgowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W konkursie wzięły udział dwie drużyny z Kończyc Wielkich i Ustronia reprezentujące nasz region. Aby dotrzeć tak wysoko uczniowie podstawówki i gimnazjum najpierw przeszli eliminacje międzyszkolne przeprowadzone przez policjantów drogówki we wszystkich gminach powiatu cieszyńskiego. Kolejnym etapem były eliminacje na szczeblu powiatowym. Dzięki wygranej zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

W Mazańcowicach d lat przedstawiciele gospodarzy ustawiali wysoką poprzeczkę dla rywali z innych szkół. Trzeba przyznać, że nie mieli sobie równych w klasyfikacji szkół gimnazjalnych i wygrali kolejny rok z rzędu. Pokonali także naszych reprezentantów z Gimnazjum w 2 w Ustroniu, którzy ostatecznie zajęli wysokie trzecie miejsce.

Z kolei o zaciętej rywalizacji wśród szkół podstawowych triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich. Grupa uczniów z podstawówki została bardzo dobrze przygotowana turnieju przez opiekuna Grzegorza Kuboszka.

Wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności zwycięzcom, serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz umiejętności zgodnej z przepisami jazdy na rowerze. Triumfatorzy będą reprezentować nasz okręg w eliminacjach wojewódzkich. Trzymamy kciuki!

Na podstawie informacji KMP w Bielsku-Białej