Wiadomości

Adam Małysz spotka się z uczestnikami sztafety w Komisariacie Policji w Wiśle

Data publikacji 01.06.2017

Dwóch znanych olimpijczyków z powiatu cieszyńskiego wspiera policjantów, którzy dzisiaj ruszają w charytatywnej sztafecie. Znany kolarz Sławomir Kohut będzie im towarzyszył na trasie pierwszego etapu. Z kolei Adam Małysz, oprócz wsparcia w mediach społecznościowych, postanowił dzisiaj spotkać się z dwoma policjantami w Komisariacie Policji w Wiśle, aby osobiście dopingować ich przed daleką i ciężką wyprawą.

Wyprawa dwóch strumieńskich policjantów zwróciła uwagę wielu ludzi ze środowiska policyjnego, ale również znanych sportowców. Piisaliśmy już o wsparciu znanych olimpijczyków pochodzących z powiatu cieszyńskiego. Podczas pierwszego etapu na starcie pojawi się także Sławomir Kohut z klubu JBG 2 team. Pochodzący z Pogórza znany polski kolarz pojedzie z policjantami aż do mety pierwszego etapu w Rajczy.

Kolejny znany sportowiec Adam Małysz z Wisły na Facebook’u udostępnił dla swoich fanów artykuł o policyjnej wyprawie Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego. Znany skoczek narciarski i rajdowiec nie poprzestał na wsparciu w internecie. Postanowił, że dzisiaj spotka się z policjantami w Komisariacie Policji w Wiśle. Wielokrotny Mistrz Świata z Wisły będzie osobiście dopingował policjantów przed daleką trasą kolejnych etapów sztafety.

Mundurowi zamierzają pokonać 1234 km w ciągu 14 dni i odwiedzić 129 jednostek policji garnizonu śląskiego. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie ciężko chorej 16-letniej Wiktorii Gruszki córki naszego kolegi - dzielnicowego Grzegorza Kacana z KP w Pyskowicach. Informację o Wiktorii znajdziecie na stronie http://www.dlawiktorii.pl. Zbiórka będzie organizowana wśród policjantów i pracowników cywilnych. Funkcjonariusze będą namawiali wszystkich do wpłat na konto fundacji

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam
44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka - Policja”

 

Start dzisiaj o 7.00 spod siedziby Komisariatu Policji w Strumieniu przy ul. Ks. Londzina 47.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy, operatorów i fotoreporterów zainteresowanych redakcji.