Policjanci z cieszyna na podium

Data publikacji 15.06.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wzięli udział w XIV Wojewódzkich Mistrzostwa Policji w Judo Zawody odbyły się 9 czerwca 2017 roku w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Z zawodów wrócili z tarczą, a dokładnie zdobyli jeden srebrny medal i dwa brązowe.

W zawodach startowało 20 zawodników i 3 zawodniczki, którzy reprezentowali: Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku Białej, Komendy Miejskie i Powiatowe Policji w: Bielsku Białej, Bytomiu, Cieszynie, Chorzowie, Gliwicach, Katowicach, Lublińcu, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Świętochłowicach, Tychach i Zabrzu.

Turniej odbył się w 5 kategoriach wagowych dla mężczyzn i 1 kategorii open dla kobiet.

W zawodach judo cieszyńską komendę reprezentował sierż. Sebastian Marko, który w kategorii do 81 kilogramów wywalczył II miejsce. Sebastian Marko stoczył w turnieju pięć walki. Cztery wygrał, ale walkę o złoto musiał oddać przeciwnikowo. W kategori do 71 kg brąz zdobył post. Kamil Górniak z Komisariatu Policji w Skoczowie, który odbył trzy walki. W kategorii open kobiet brąz zdobyła Beata Wardzińska, która odbyłą dwie walki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!