Funkcjonariusze KAS szkolili dzielnicowych - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Funkcjonariusze KAS szkolili dzielnicowych

Data publikacji 07.07.2017

W siedzibie komisariatu Policji w Skoczowie odbyło się szkolenie dla policjantów z zakresu zwalczania przestępczości hazardowej i uprawnień poszczególnych organów, w tym uprawnień wynikających z ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze KAS. Wzięli w nim udział dzielnicowi z całego garnizonu cieszyńskiego.

Policjanci dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy większość czasu służby spędzają w podległym terenie służbowym. Z racji tego, posiadają najlepsze rozpoznanie na temat punktów organizowania nielegalnych gier hazardowych i lokali, w których znajdują się automaty do gry. Do tego, by ponad wszelką wątpliwość wykazać, czy gry te organizowane są legalnie oraz czy dany automat jest tzw. automatem małych wygranych w myśl obowiązujących przepisów, uprawnieni są wyłącznie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych

Dlatego też dla skuteczności w zwalczaniu nielegalnego hazardu tak ważna jest ścisła współpraca funkcjonariuszy KAS z policjantami. Spotkania takie, szkolenia i podejmowana współpraca pozwalają na skuteczniejszą walkę z nielegalnym hazardem. Dzięki nim działania podejmowane na tym polu przez przedstawicieli obu służb przynoszą jeszcze lepsze efekty.

Szkolenie przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS w cieszyńskim garnizonie miało na celu poszerzenie wiedzy dzielnicowych z zakresu zmian wprowadzonych w procedurach i przepisach w związku z powołaniem Krajowej Administracji Skarbowej, która powstała w wyniku konsolidacji  Służby Celnej, Administracji Podatkowej oraz Kontroli Skarbowej.