Policyjne podsumowanie weekendu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Policyjne podsumowanie weekendu

Data publikacji 10.07.2017

Od piątku do niedzieli policjanci w garnizonie cieszyńskim zatrzymali 11 sprawców przestępstw oraz 4 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili ponad 250 interwencji. Na drogach nie doszło do wypadków drogowych. Policjanci drogówki odnotowali 21 kolizji drogowych.

W weekend kryminalni odnotowali 7 kradzieży 1 włamanie i rozbój. W tym czasie policjanci w całym powiecie zatrzymali łącznie 11 sprawców przestępstw oraz 4 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy: kradzieży, rozboju, uszkodzenia ciała, posiadania narkotyków i nietrzeźwi kierowcy.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli  policjanci w powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 250 interwencji.

Najwięcej interwencji odnotowano w piątek wieczorem od dziewiętnastej do północy po przejściu silnej burzy w naszym regionie. W ciągu zaledwie kilku godzin dyżurny przyjął zgłoszenie ponad 60 interwencji. Interwencje dotyczyły zablokowanych dróg przez przewrócone drzewa lub złamane konary. Utrudnienia na drogach były spowodowane także przez uszkodzone linie energetyczne. Policjanci mieli także zgłoszenia uszkodzonych pojazdów. Tego wieczoru nie tylko policjanci ale przede wszystkim dużo pracy w całym powiecie mieli funkcjonariusze straży pożarnej oraz służby powiatowego zarządzania kryzysowego.

Dzisiaj służby wojewódzkiego zarządzania kryzysowego wydały kolejne ostrzeżenie meteorologiczne.

Polecamy także poradnik jak zachować się podczas burzy.