Wiadomości

43. Rajd Cieszyńskiej Barbórki - mapa utrudnień w ruchu

Data publikacji 23.11.2017

W najbliższy weekend na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 43. Rajd Cieszyńska Barbórka. Policjanci oraz siły porządkowe organizatora imprezy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych. W związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne, należy spodziewać się utrudnień.

Inaugurację 43. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki zaplanowano 24 listopada w piątek o godz. 20.00 na Rynku w Cieszynie. Natomiast w sobotę załogi będą rywalizować na odcinkach specjalnych w Hażlachu oraz Cisownicy i Lesznej. Całkowita długość rajdu to ponad 206 km, gdzie 47 kilometrów to odcinki specjalne, które będą pokonywane trzykrotnie.

Impreza spowoduje utrudnienia w ruchu w związku z całkowitym zamknięciem dróg na odcinkach specjalnych:                                         

Otwarcie tras po zakończeniu rajdu jest uzależnione od jego przebiegu, wobec czego podane godziny otwarcia dróg mogą ulec zmianie! Informacje na temat rajdu można również znaleźć na stronie organizatora.

Odpowiedzialnym za całość zabezpieczenia policyjnego jest Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie komisarz Jarosław Puchałka. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będzie czuwać kilkudziesięciu policjantów drogówki i prewencji, a także siły porządkowe zapewnione przez organizatora oraz funkcjonariusze straży pożarnej i pogotowie ratunkowe.

Policjanci apelują do osób korzystających z dróg w rejonie trasy rajdu o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie poleceń osób biorących udział w zabezpieczeniu rajdu.

Zachęcamy do zapoznania się z mapą dróg wyłączonych z ruchu na stronie internetowej organizatora.

  • policjanci zabezpieczają rajd
  • policjanci zabezpieczają rajd
  • policjanci zabezpieczają rajd
  • mapy rajdu
  • mapy rajdu
  • mapy rajdu