Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo

Data publikacji 29.11.2017

Policjanci ze śląskiej drogówki rozpoczęli ogólnopolską akcję "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

We wtorek na terenie stacji diagnostycznej w Katowicach przy ulicy Pszczyńskiej 13 odbył się briefing dla przedstawicieli mediów, inaugurujący otwarcie drugiej edycji kampanii "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Pierwsi kierowcy mogli już sprawdzić stan oświetlenia swoich pojazdów. Policjanci i diagności przypomnieli kierującym, jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. 

Na Śląsku kampania będzie realizowana od 28 listopada do 17 grudnia 2017 roku. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W dniach 2, 9 i 16 grudnia 2017 roku kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. Użytkownicy aplikacji "Yanosik" będąc w pobliżu takiego punktu otrzymają SMS-a o treści: „darmowe sprawdzanie świateł - zobacz gdzie". Policjanci podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracać szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, a kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani przez Policjantów na stacje diagnostyczne.

Poniżej zamieszczamy adresy stacji diagnostycznych na terenie województwa śląskiego umożliwiających bezpłatne badania stanu ośweitlenia pojazdu we wskazanyh dniach:

- Katowice, ul. Pszczyńska 13

- Żory, ul. Armii Krajowej 90

- Rybnik, ul. Mikołowska 136

- Rybnik, ul. Lipowa 59

- Knurów, ul. Szpitalna 44

- Wodzisław Śląski, ul. Rybnicka 40

- Wodzisław Śląski, ul. Mszana, ul. Wodzisławska 97

- Ruda Śląska, ul. Obrońców Westerplatte 26 i ul.Bukowa3

- Czerwionka, ul. Furgoła 155;

- Brenna, u. Górecka 8A.

- Chorzów ul. Wojska Polskiego 22

- Mikołów ul. Pszczyńska 24