Podsumowanie świątecznego weekendu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 27.12.2017

29 kolizji, 4 wypadki, 7 osób rannych i 1 ofiara śmiertelna – to bilans długiego świątecznego weekendu na drogach powiatu cieszyńskiego. Wczoraj zakończyły się ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE.

Podczas pięciu dni działań pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE, policjanci drogówki odnotowali 29 kolizji. Na drogach powiatu doszło do 4 wypadków, w których jedna osoba zginęła a kolejnych 7  zostało rannych. Stróże prawa zatrzymali na drogach także 6 pijanych kierowców.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w wigilię Bożego Narodzenia. Około 13.30 w Bażanowicach na ulicy Cieszyńskiej 27-letni kierowca renaulta megane na zakręcie drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka renaultem espace. W wyniku zdarzenia kierujący megane zginął na miejscu. 53-letni kierujący renault espace oraz dwoje pasażerów zostali przewiezieni do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci. Do pozostałych wypadków drogowych doszło w Wiśle, Cieszynie, Ustroniu.

Dziś od wczesnych godzin rannych do 11.00 na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 6 kolizji drogowych. W Pogwizdowie na ulicy Cieszyńskiej kierowca autobusu na zakręcie wpadł w poślizg i zjechał z drogi (fot. WRD KPP w Cieszynie). Następnie uszkodził ogrodzenie posesji i wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 63-letni mieszkaniec Cieszyna, który kierował autobusem podróżował bez pasażerów. Sprawca został ukarany mandatem.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg może być oblodzona i śliska, co znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu. Łatwo jest wpaść w poślizg i stracić panowanie nad samochodem dlatego wyprzedzanie czy wymijanie może w tych warunkach okazać się bardzo niebezpieczne.