Zakończyły się eliminacje Turnieju BRD - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Zakończyły się eliminacje Turnieju BRD

Data publikacji 08.03.2018

Policjanci z cieszyńskiej drogówki zakończyli eliminacje do 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w dwunastu gminach powiatu cieszyńskiego. W zawodach wzięło udział łącznie 170 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum. Ostatecznie wyłoniono drużyny, które awansowały do finału powiatowego.

Zakończyły się eliminacje międzyszkolne do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w powiecie cieszyńskim. Ostatnie rozgrywki zostały przeprowadzone dzisiaj w Wiśle. Do turnieju przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum powiatu cieszyńskiego. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i sprawdzali swoje umiejętności z jazdy rowerem po torze przeszkód.
Policjanci cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje w dwunastu gminach powiatu cieszyńskiego. Do udziału przystąpiło aż  32 drużyny szkół podstawowych i 14 z gimnazjum.

Ostatecznie do finału awansowało łącznie 12 drużyn po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu. Do powiatowego finału zakwalifikowały się drużyny:

 

Szkoły Podstawowe:

1. SP Nr 6 Ustroń
2. SP Kończyce Wielkie
3. ZSP nr 1 Wisła
4. SP Zebrzydowice
5. SP Drogomyśl
6. SP 3 im. Jana Pawła, Skoczów

 

Gimnazjum:

1. Ustroń nr 2
2. Istebna
3. Kończyce Wielkie
4. Wisła
5. Dębowiec
6. Zebrzydowice

 

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, jakie osiągnęły pozostałe drużyny. Informacja oraz galeria zdjęć znajduje się w zakładce Ruch Drogowy- Profilaktyka

 

Rywalizacje drużyn o najwyższe miejsca na podium w turnieju powiatowym odbędą się 14 kwietnia 2018 r. w hali SP nr 6 w Ustroniu Nierodzimiu przy ul. Kreta 6. Rozpoczęcie turnieju nastąpi o godz. 8:00. Pół godziny wcześniej odbędzie się losowanie numerów startowych.

Serdecznie zapraszamy. Uczestnikom życzymy powodzenia!