Policyjna debata społeczna 2018 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Policyjna debata społeczna 2018

Data publikacji 16.04.2018

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Komisariat Policji w Skoczowie wraz z Partnerami społecznymi serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Skoczów na debatę ewaluacyjną podsumowującą wnioski z debaty w 2017r. . Spotkanie będzie połączone z inauguracją policyjnych debat 2018 roku z cyklu "Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ".

Funkcjonariusze cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Skoczów, na kolejną już debatę społeczną z cyklu "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ". Debata odbędzie się w dniu 25.04.2018 r. godz. 12.00 w Sali Pod Pegazem, w Skoczowie przy ul. Targowej 26.

Podczas spotkania podsumowana zostanie debata z dnia 23.08.2017r. i oceniony stan realizacji wniosków. Omówiony zostanie stan bezpieczeństwa na terenie działania Komisariatu Policji w Skoczowie oraz zaprezentowane zostaną narzędzia takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożenia, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W trakcie debaty poruszone zostaną także założenia rządowego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz innych przedsięwzięć, podejmowanych przez policję i samorządy na rzecz bezpieczeństwa.

Spotkanie poprzedzone będzie szkoleniem grona pedagogicznego gminy Skoczów z tematu "Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii- prawne aspekty odpowiedzialności", które poprowadzi profilaktyk społeczny KPP Cieszyn st.asp.Tomasz Pszczółka.

W imieniu Wszystkich organizatorów serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.