Finał turnieju BRD dla Ustronia! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Finał turnieju BRD dla Ustronia!

Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju okręgowego. W tym roku zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Józefa Kreta w Ustroniu.

Do eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpili uczniowie 6 szkół podstawowych i 5 gimnazjalnych z powiatu cieszyńskiego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w sobotę 14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Józefa Kreta w Ustroniu. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego: kom. Jarosław Puchałka, asp.szt. Grzegorz Hanzel, mł.asp. Magdalena Nowak. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik Janusz Głaz.  Zmagania na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego oceniał asp. sztab. w st. spocz. Jerzy Górny. Sędzią Głównym turnieju był asp. sztab. w st. spocz. Ireneusz Korzonek.

Najlepszą drużyną wśród szkół podstawowych okazała się grupa uczniów z SP nr 6 w Ustroniu- gospodarza tegorocznego finału powiatowego BRD. Wśród szkół gimnazjalnych  zwyciężyła młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Ustroniu.

Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ Z TURNIEJU!

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju powiatowego:

Szkoły Podstawowe:

1. SP nr 6 Ustroń Nierodzim
2. SP Kończyce Wielkie
3. SP Wisła
4. SP Skoczów
5. SP Zebrzydowice
6. SP Drogomyśl

Gimnazjum:

1. Ustroń Nr 2
2. Kończyce Wielkie
3. Wisła

4. Dębowiec
5. Istebna
 

Wszystkie drużyny odebrały puchary, dyplomy i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, Prezesa i członków Zarządu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Bielska- Białej, Wójta Gminy Istebna, Burmistrza Skoczowa oraz przedstawiciela PZMot Mariusz Głowania.

Zwycięskie drużyny awansowały do kolejnego etapu - okręgowego, który odbędzie się w Mazańcowicach.

Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ Z TURNIEJU!