Zareagował i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Zareagował i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 09.05.2018

Dzięki zdecydowanej i właściwej reakcji 23-letniego mieszkańca Ustronia, policjanci z komisariatu w Ustroniu zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę zatrzymując go i wyciągając kluczyki ze stacyjki. Natychmiast o zdarzeniu powiadomił Policję. Pijany kierowca chciał uciec, ale został zatrzymany przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza, o czym świadczy fakt, kiedy to niedzielę na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując, że w Ustroniu na ulicy Lipowej zauważył nietrzeźwego mężczyznę, który kierował samochodem. Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego z ustrońskiego komisariatu. Ten nawiązał kontakt ze zgłaszającym. W rozmowie z mundurowymi 23-letni mieszkaniec Ustronia przekazał, że zauważył kierującego skodą, który nie panował nad pojazdem. Zaniepokojony całą sytuacją zatrzymał go i uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Od kieropwcy wyraźnie wyczuwalny był alkohol. 54-letni kierowca, mieszkaniec Ustronia, wysiadł z samochodu i domagał się zwrotu kluczyków od pojazdu. Zdecydowana postawa zgłaszającego sprawiła, że pijany kierowca nie wsiadł z powrotem do samochodu. Nie czekał też na policję i postanowił uciec z miejsca. Bardzo przytomnie przy tym zachował się zgłaszający.  Poza tym, że nieprzerwanie informował policję o sytuacji, to zabezpieczył jeszcze pojazd. Z kolei jego 20-letnia znajoma szła za przestępcą i wskazała policjantom miejsce, gdzie znajduje pijany kierowca. Ten na widok mundurowych próbował jeszcze uciekać, ale zaraz został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony na komisariat. Wynik badania kierowcy skody na alkomacie wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierujący stracił już prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

                        

Dziękujemy 23-letniemu mieszkańcowi Ustronia oraz jego 20-letniej znajomej , za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego. Bez Waszej zdecydowanej reakcji pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Państwo  zaprezentowaliście stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców  m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.