Wiadomości

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Data publikacji 11.05.2018

Propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu oraz negatywnym stereotypom i uprzedzeniom, to idee towarzyszące corocznym obchodom Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Cieszyńscy policjanci uczestniczyli w obchodach tego dnia na Uniwersytecie Śląskim. Warsztaty prowadzone przez mundurowych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu oraz negatywnym stereotypom i uprzedzeniom, to idee towarzyszące corocznym obchodom Dnia Godności.
Wczoraj cieszyńscy policjanci włączyli się w obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Organizatorem całego przedsięwzięcia był Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, Zakład Pedagogiki Specjalnej oraz Zakład Inkluzji Społecznej i Edukacyjnej. To już siódme tego rodzaju wydarzenie organizowane przez UŚ. Pomysłodawczynią wydarzenia jest dr Dorota Prysak, wspierana przez opiekunkę Koła Naukowego Pedagogów mgr Annę Wojtas-Rduch oraz koordynujące wydarzenie studentki - Klaudię Papaj i Kamilę Górecką oraz wiele innych osób. Podczas imprezy nie zabrakło cieszyńskich dzielnicowych, a także policjantów, którzy chętnie odpowiadali na pytania uczestników wydarzenia. Każdy mógł poczuć się jak policjant, wsiadając do radiowozu, czy też przymierzając elementy policyjnego wyposażenia. Uczestnicy nie kryli swojej radości i sympatii, chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć z mundurowymi. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Całe wydarzenie zakończył koncert orkiestry dętej Uniwersytetu Śląskiego.

  • uczestnicy Dnia Godności przy policyjnym radiowozie
  • policjant oraz uczestnicy Dnia Godności przy policyjnym radiowozie
  • policyjny radiowó a w tle wóz strażacki
  • uczestnicy Dnia Godności przy policyjnym radiowozie
  • występ orkiestry dętej
  • podziękowania dla komendanta- pismo