Wiadomości

Policjantka na urlopie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 14.05.2018

Dzielnicowa z komisariatu w Zebrzydowicach, będąc na urlopie zauważyła mężczyznę, który mając do dyspozycji cały parking zaparkował na chodniku. Chwilę później był już obezwładniony przez policjantkę. Okazało się, że kierowca opla miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa w sądzie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Całe zdarzenie miało miejsce wczoraj w Jastrzębiu Zdroju. Będąca na urlopie policjantka z zebrzydowickiego komisariatu była na spacerze. Przechadzając się ul. Warmińską zauważyła mężczyznę, który zatrzymał swojego opla na chodniku. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby uwagi policjantki nie zwrócił sposób zachowania kierowcy podczas wysiadania z auta oraz to, że kierowca opla miał do dyspozycji cały pusty parking. Mężczyzna udał się do bankomatu. W tym czasie policjantka postanowiła działać. Mając podejrzenie, że mężczyzna jest pijany, powiadomiła dyżurnego policji w Jastrzębiu Zdroju, który natychmiast wysłał wsparcie. Następnie wyczuwając silną woń alkoholu od wracającego z bankomatu 32-letniego kierowcy poinformowała go, że dalej już nie pojedzie. Mężczyzna zaczął się szarpać z policjantką. Przechodzący obok 40-letni mieszkaniec Jastrzębia widząc całą sytuację pomógł policjantce i wspólnie obezwładnili agresora. Pijany kierowca został przekazany w ręce mundurowych z Jastrzębia Zdroju. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że kierujący oplem 32-latek miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat więzienia. Gdyby nie zdecydowana reakcja policjantki, pijany kierowca mógłby on doprowadzić do tragedii na drodze. 

40-letniemu mieszkańcowi Jastrzębia dziękujemy za podjęcie zdecydowanej i szybkiej pomocy, która przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego. Postawa, którą zaprezentował jastrzębianin jest godna naśladowania.


Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców  m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.