Wypadek w Cieszynie. Jedna osoba nie żyje - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Wypadek w Cieszynie. Jedna osoba nie żyje

Data publikacji 14.06.2018

Wczoraj w Cieszynie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez ponad sześć godzin. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

Do wypadku doszło wczoraj po 14.00, na ul. Frysztackiej niedaleko skrzyżowania z ul. Jodłową. Wstępne ustalenia cieszyńskiej drogówki wskazują na to, że kierująca toyotą 63- letnia kobieta jadąc w kierunku Pogwizdowa z niewiadomych przyczyn nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu. Toyota zderzyła się z ciężarówką, którą kierował 52-latek jadący w kierunku Cieszyna. W wyniku uderzenia stracił on panowanie nad samochodem i następnie zderzył się z hyundaiem, który jechał za toyotą. Pojazdy sforsowały płot i zatrzymały się w ogródku jednej z posesji przy drodze. Niestety kierująca toyotą kobieta zginęła na miejscu. Pasażerka tego pojazdu została przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Droga była zablokowana przez ponad 6 godzin. Mundurowi na miejscu zdarzenia wyznaczyli objazdy. Ruch w tym miejscu został całkowicie przywrócony dopiero po 22. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora.