Stracili prawo jazdy za prędkość - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Stracili prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 05.11.2018

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, takich jak choćby zakończona akcja „Znicz”, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Podczas świątecznego weekendu policjanci zatrzymali prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

W piątek 2 listopada po południu na Bielskiej w Pogórzu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. Kierujący autem 23-letni mieszkaniec Skoczowa dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 55 km/h. Sprawca wykroczenia otrzymał wysoki mandat, 10 punktów karnych i dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Dwa dni później w Zebrzydowicach na ul. Słowackiego policjanci drogówki zatrzymali pędzącego z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym citroena. Za kierownicą siedziała 38-letnia kobieta. Ona również została ukarana wysokim mandatem punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Apelujemy również o odrobinę wyobraźni- przy tej prędkości nawet najlepszy kierowca nie zdąży właściwie zareagować, gdy na drodze pojawi się nagłe zagrożenie.