Debata społeczna podczas senioraliów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Debata społeczna podczas senioraliów

Data publikacji 18.05.2019

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie razem z cieszyńskim magistratem zorganizowała podczas III Nadolziańskich Senioraliów debatę społeczną poświęconą sytuacji osób starszych oraz wydarzeniach w mieście

W sobotę o godz. 14.00 w sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury w Dom Narodowy odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. Podczas debaty „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, prezentowane były m.in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja „Moja Komenda” i program „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W debacie uczestniczyły osoby, które również aktywnie brały udział w III Nadolziańakich Senioraliach. Celem debaty było promowanie prawidłowych zachowań . Dodatkowo profilaktyk opowiedział o  kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Policjant poruszył ten temat wśród seniorów, ponieważ często bywa tak, że mają oni lepszy kontakt z młodzieżą aniżeli ich rodzice. Dlatego też policjanci mówili czym są dopalacze i narkotyki, rozmawiali o zagrożeniach zdrowotnych, konsekwencjach prawnych oraz o skutkach społecznych, wynikających z zażywania środków psychoaktywnych i uzależnień. Informował słuchaczy o tym że narkotyki i dopalacze są trucizną i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Jednocześnie apelowali, aby także w trosce o bezpieczeństwo bliskich i przyjaciół, zdecydowani reagowali na podejrzenie zażywania niedozwolonych środków.

Ponadto mundurowi mówili o funkcjonowaniu  narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tematem wystąpienia były zdiagnozowane lokalnie występujące zagrożenia oraz metody działania policjantów w celu zweryfikowania tych zagrożeń, a następnie ich potwierdzenia bądź też wykluczenia.