Wiadomości

Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty. Apelujemy o ostrożność !!!

Data publikacji 02.09.2019

W sobotę, po godz. 15.30 w Ustroniu, na skrzyżowaniu ulicy Katowickiej i Brody, doszło do tragicznego wypadku. W zderzeniu motocykla i samochodu osobowego, zginął 23-letni kierowca jednośladu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotę na „wiślance” w Ustroniu. Wstępne  ustalenia wskazują na to, że kierujący audi wyjeżdżając z ul. Brody w kierunku Skoczowa nie ustąpił pierwszeństwa  motocykliście, który jechał w kierunku Wisły. Niestety, w wyniku zderzenia pojazdów kierujący motocyklem zginął na miejscu. Czynnościprocesowe dotyczące tego tragicznego w skutkach wypadku prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i technik kryminalistyki. Na miejscu obecny był również  Prokurator Rejonowy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśniać będzie policyjne postępowanie.

Cieszyńska policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze, a w szczególności o przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, zachowanie rozwagi, stosowanie zasady ograniczonego zaufania w celu zwiększenia bezpieczeństwa własnego i innych. Dodatkowo pieszych, rowerzystów i motocyklistów niezmiennie nakłaniamy do zakładania kamizelek i elementów odblaskowych, i to nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.