Wiadomości

Dzielnicowi zatrzymali kierującego, którego wsiadł za kierownicę samochodu, pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych

Data publikacji 27.09.2019

Cieszyńscy dzielnicowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca Cieszyna, który kierował samochodem, pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna, który w żadnym wypadku nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, odpowie teraz za swój czyn przed sądem.

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie w środę uczestniczyli z posiedzeniu zespołu interdyscyplinarnego. Rozmawiali z pracownikami MOPS-u oraz przygotowywali plan działań, które mają poprawić sytuację w rodzinach objętych procedurę niebieskiej karty. Pod koniec spotkania jeden z dzielnicowych otrzymał informację, że znany mu mężczyzna, mieszkająca na terenie dzielnicy, kieruje samochodem, choć nie powinien z uwagi na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Znajomość terenu oraz wiedza na temat kierowcy sprawiły, że dzielnicowy natychmiast znalazł się w miejscu, w którym mógł się spodziewać 30-latka. Intuicja go nie zawiodła. Przy wsparciu innych dzielnicowych na ul. Dolnej w Cieszynie zatrzymał kierującego hondą 30-letniego mieszkańca miasta. Okazało się, że kontrolowany posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2021 roku. Teraz kierujący za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.