Wiadomości

Tragiczny finał wypadku w Ustroniu. Kierowca zmarł w szpitalu

Data publikacji 21.10.2019

W piątkowe popołudnie w Ustroniu miał miejsce poważny wypadek drogowy. W miejscu zdarzenia, na skrzyżowaniu ul. Dominikańskiej z Katowicką, lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ciężko ranny kierowca fiata szybko został przetransportowany do szpitala. Niestety, w wyniku odniesionych w zdarzeniu ran mężczyzna zmarł.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w piątek po godzinie 12.20 w Ustroniu. 68-letni kierowca fiata wyjeżdżał na ul. Katowicką z ul. Dominikańskiej w kierunku Kozakowic. W tym momencie prowadzony przez 23-latniego obywatela Ukrainy renault, który jechał w kierunku Skoczowa, uderzył w fiata. W wyniku zderzenia pojazdy zablokowały pasy ruchu w kierunku Wisły. W miejscu zdarzenia lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy zabrali najciężej rannego kierowcę fiata do szpitala. Niestety po kilku godzinach lekarze przegrali walkę o jego życie. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały ponad godzinę.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie w rejonie skrzyżowań ! Zwracajmy szczególną ostrożność włączając się do ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowania! Upewnijmy się, czy wykonywany przez nas manewr jest bezpieczny!