Przed nami eliminacje powiatowe Turnieju BRD - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Przed nami eliminacje powiatowe Turnieju BRD

Zakończył się kolejny – regionalny - etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na terenie powiatu cieszyńskiego. W eliminacjach wyłoniono najlepsze podstawówki i gimnazja.

Zakończył się kolejny – regionalny - etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na terenie powiatu cieszyńskiego. W wyniku eliminacji miejsko – gminnych prowadzonych od października ubiegłego roku oraz eliminacji regionalnych wyłoniono sześć najlepszych Szkół Podstawowych i sześć Gimnazjalnych, które będą rywalizowały w finale powiatowym. Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Drugim elementem była umiejętność jazdy na rowerze po torze przeszkód. Bardzo cieszy fakt, że turniej jest coraz bardziej popularny a uczestnicy odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej . Przypomnijmy w  2010 roku w poznańskim finale udział wzięły SP Kiczyce i Gimnazjum nr 2 z Ustronia. Tym razem do finału powiatowego zakwalifikowały się szkoły:

SP Kończyce Wielkie
SP Dębowiec
SP 3 Skoczów
SP Brenna Leśnica
SP 4 Wisła Głębce
SP 1 Ustroń
 
oraz
 
Gimnazjum w Zebrzydowicach
Gimnazjum w Dębowcu
Gimnazjum w Drogomyślu
Gimnazjum w Brennej
Gimnazjum w Istebnej
Gimnazjum nr 2 w Ustroniu
 
 

Wydział Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie składa podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację poszczególnych eliminacji Turnieju BRD.