2011 Rok Pieszego

XII Ogólnopolski Dzień Kultury, Ratownictwa i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Policjanci z cieszyńskiej drogówki współorganizowali XII Ogólnopolski Dzień Kultury, Ratownictwa i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podczas obchodów Dnia Dziecka, które odbyły się 10 czerwca w Skoczowie.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki współorganizowali XII Ogólnopolski Dzień Kultury, Ratownictwa i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podczas obchodów Dnia Dziecka, które odbyły się 10 czerwca w Skoczowie. Podczas tej imprezy cieszyńska drogówka propagowała bezpieczeństwo w ruchu drogowym przez organizowanie konkursów i zabaw dla dzieci i młodzieży.

 

Najpierw głównymi ulicami Skoczowa przeszedł barwny korowód, a następnie dzieci i młodzież występowała na scenie usytuowanej na skoczowskim rynku. W korowodzie udział wzięło kilkaset osób. W trakcie trwania imprezy odbył się również turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Każda drużyna składająca się z 3 osób, startowała w konkurencjach takich jak: jazda sprawnościowa po torze przeszkód i na miasteczku ruchu drogowego oraz konkurencja strażacka Równolegle dla dzieci i młodzieży powiatu cieszyńskiego odbywały się nieodpłatnie egzaminy na kartę rowerową i motorowerową (do egzaminów przystapiło ponad 500 dzieci i młodzieży). Po zakończeniu turnieju odbyło się uroczyste wręczenie cennych nagród dla drużyn z najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych.

SP:

I miejsce – SP 3 Skoczów,

II miejsce – SP 1 Skoczów,

III miejsce – SP Dębowiec,

IV miejsce – SP 8 Skoczów,

 

GIMNAZJUM:

I miejsce – Gimnazjum nr 4 Skoczów,

II miejsce – Gimnazjum w Dębowcu,

III miejsce – Gimnazjum nr 1 Skoczów.

IV miejsce – Gimnazjum nr 5 w Ochabach.

 

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w w Cieszynie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy:

Miejski Dom Kultury w Skoczowie, Urzędy Miejskie w Skoczowie i Ustroniu, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Bielsku Białej, RETOS, Zakłady Mięsne J.P. Gawłowski oraz wszystkim policjantom Wydziału Ruchu Drogowego egzaminowanie na kartę rowerową i motorowerową.