Szkolenie druhów OSP Cieszyn - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Szkolenie druhów OSP Cieszyn

Policjanci z ruchu drogowego cieszyńskiej komendy przeprowadzili szkolenie dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie. Szkolenie odbyło się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży pożarnej w Cieszynie.

Policjanci z ruchu drogowego cieszyńskiej komendy przeprowadzili szkolenie dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie. Szkolenie odbyło się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży pożarnej w Cieszynie. Program przewidywał zagadnienia dotyczące m.in. prawidłowego zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz regulacji wahadłowej w ruchu drogowym.


To już kolejny raz kiedy asp. Robert Wajda z cieszyńskiej drogówki spotyka się z druhami OSP, aby przeprowadzić szkolenie z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tym razem do szkolenia przystąpiło 57-miu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z rejonu miasta Cieszyna. Funkcjonariusz drogówki omówił zagadnienia związane z kierowaniem i regulacją ruchem drogowym w czasie wypadków i kolizji, a także prawidłowym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy zostali zapoznani z obowiązującymi aktami prawnymi uprawniającymi do kierowania ruchem. Omówiono także zasady ręcznej regulacji ruchem.

Aspirant, poza przewidzianym tematem, poruszył problematykę poprawy bezpieczeństwa najmniej chronionych użytkowników dróg w ramach kampanii „Trzeci krok – Rok pieszego – Rozsądny i widoczny pieszy”. Policjant zachęcał do używania elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej, które w tak znaczący sposób poprawiają widoczność nas jako pieszych na drodze. Następnie, po zajeciach teoretycznych odbyły się ćwiczenia praktyczne, które dotyczyły między innymi sposobów regulacji ruchem w sposób wahadłowy, często wykonywanej przez strażaków na miejscu zdarzenia.