"Rowerem bezpiecznie do celu" - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

"Rowerem bezpiecznie do celu"

Policjanci z cieszyńskiej drogówki w ramach akcji "Rowerem bezpiecznie do celu" propagują zasady bezpiecznej jazdy na jednośladach Podczas XII Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Drogomyślu, blisko 300-stu miłośników jednośladów otrzymało od mundurowych nalepki

Policjanci z cieszyńskiej drogówki w ramach akcji "Rowerem bezpiecznie do celu" propagują zasady bezpiecznej jazdy na jednośladach. Podczas XII Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Drogomyślu, blisko 300-stu miłośników jednośladów otrzymało od mundurowych nalepki odblaskowe na rower.

Cieszyńscy policjanci uczestniczyli w  XII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Drogomyślu. Każdemu rowerzyście mundurowi przykleili odblaskową nalepkę na rower. Sezon na rowerowe wycieczki w pełni, dlatego też funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zorganizowali akcję "Rowerem bezpiecznie do celu", tak aby każda wycieczka rowerowa, zwłaszcza wieczorna kończyła się szczęśliwie. 
Policjanci przypomnieli rowerzystom o kilku zasadach, aby bezpiecznie poruszać się na rowerze:
- rowerzysta w nocy bez oświetlenia i elementów odblaskowych jest całkowicie niewidoczny.
- elementy odblaskowe na nieoświetlonej drodze pozwalają zauważyć rowerzystę już z kilkuset metrów, gdy ich brak - kierowca dostrzeże ciemną sylwetkę dopiero na kilka metrów przed swoim pojazdem.
- używaj oświetlenia po zmroku, zamontuj elementy odblaskowe, korzystaj z kamizelek odblaskowych !!!
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ponadto funkcjonariusze przypomnieli licznej grupie rowerzystów zasady poruszania się jednośladem, które niedawno weszły w życie. Następnie przejazd cyklistów po 30-sto kilometrowej trasie rajdu odbył się w asyście policjantów jadących na motocyklach. Na półmetku w Landeku przeprowadzili konkurs BRD dla wszystkich uczestników rajdu. Po kilku godzinach przejażdżki, trzystu rowerzystów bezpiecznie dotarło do mety.