Pościg za motocyklem - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Pościg za motocyklem

Policjanci z cieszyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę motocykla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wideorejestrator w ścigającej go vectrze wskazał ponad 200 km/h. Nie miał uprawnień do kierowania motocyklem i znacząco przekroczył prędkość.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę motocykla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wideorejestrator w ścigającej go vectrze wskazał ponad 200 km/h. Nie miał uprawnień do kierowania motocyklem i znacząco przekroczył prędkość. Motocyklista odpowie przed sądem za rażące naruszenia przepisów drogowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, patrolując wiślankę w Harbutowicach zauważyli jadący zbyt szybko motocykl Yamaha. Motocyklista jechał 166 km/h przy ograniczeniu prędkości do 70. Mundurowi próbowali go zatrzymać, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale ten ruszył do ucieczki. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie podjęli za nim pościg aż do Ustronia. Uciekinier w tym czasie popełnił kilkanaście wykroczeń. Wideorejestrator w ścigającej go vectrze w Ustroniu wskazał 202 km/h przy ograniczeniu do 100. Zatrzymano go przed skrzyżowaniem drogi nr 941 z ul Cieszyńską w Ustroniu. Kierowca, 25 - letni mieszkaniec Białegostoku, nie posiadał uprawnień aby kierować motocyklem. Yamaha została odholowana na policyjny parking. Pirat uciekając przed nieoznakowanym radiowozem, wyposażonym w videorejestrator, zgromadził na swoim koncie ponad 57 punktów karnych. Za rażące naruszenia przepisów odpowie przed sądem.

Pliki do pobrania