Sport, edukacja i policja - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Sport, edukacja i policja

Policjanci z cieszyńskiej drogówki podczas Tour de Pologne zorganizowali akcję promowania bezpiecznego poruszania się na rowerze. Wszystko to działo się w specjalnie utworzonym na okres trwania wyścigu kolarskiego Miasteczku Nałęczowianki na Rynku

Policjanci z cieszyńskiej drogówki podczas Tour de Pologne zorganizowali akcję promowania bezpiecznego poruszania się na rowerze. Wszystko to działo się w specjalnie utworzonym na okres trwania wyścigu kolarskiego Miasteczku Nałęczowianki na Rynku w Cieszynie. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także zorganizowali gry i zabawy edukacyjne.

Tłumy miłośników jednośladów na cieszyńskim rynku podczas Tour de Pologne były okazją do przeprowadzenia akcji edukacyjnej przez policjantów drogówki dla najmłodszych. W minioną środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie w utworzonym specjalnie na okres trwania wyścigu kolarskiego Miasteczku Nałęczowianki przeprowadzili konkursy z pytaniami, rebusy i zabawy dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw w miasteczku otrzymał upominki, a dodatkowo mógł zawalczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe, które przygotowała firma Nałęczowianka. Ponadto rodzice w specjalnie przygotowanej strefie pod okiem funkcjonariuszy policji mogli dowiedzieć się jak przygotować swoje pociechy do pierwszych dłuższych wypraw rowerowych.