"Jedź z głową" - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

"Jedź z głową"

Policjanci z drogówki zapraszają na III Festiwal Rowerowy "Jedź z głową", który odbędzie się już 13 sierpnia o 10.00 na Rynku w Ustroniu. W programie m. in. pokaz sprzętu policyjnego, egzaminy na kartę rowerową i motorowerową, liczne prezentacje

Policjanci z drogówki zapraszają na III Festiwal Rowerowy "Jedź z głową", który odbędzie się już 13 sierpnia o 10.00 na Rynku w Ustroniu. W programie m. in. pokaz sprzętu policyjnego, egzaminy na kartę rowerową i motorowerową, liczne prezentacje zawodowców, wystawa zabytkowych rowerów, konkursy zręcznościowe i wiele innych atrakcji. Celem imprezy jest propagowanie bezpieczeństwa wśród wszystkich mieszkańców regionu podczas poruszania się rowerem po drogach.

 


Jutro już po raz trzeci organizowany jest III Festiwal Rowerowy, który odbędzie się 13 sierpnia na ustrońskim rynku. Program imprezy "Jedź z głową" przewiduje liczne atrakcje dla wszystkich miłośników dwóch kółek m. in. wystawę zabytkowych rowerów, osprzętu rowerowego i przewodników rowerowych oraz rowerowy tor przeszkód. Będzie możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową i motorowerową, skorzystania z symulatora zderzeń. Ale to nie wszystko. Mundurowi zaprezentują profesjonalny sprzęt  policyjny (radiowozy pościgowe, kolczatki, motocykle). Zaplanowano wiele konkursów i zabaw przygotowanych przez organizatorów, które zainteresują każdego, niezależnie od wieku. Dla uczestników rowerowych konkursów czekają atrakcyjne nagrody. Ponadto każdy, kto przyjedzie rowerem otrzyma naklejkę fosforyzującą.  Serdecznie zapraszamy! 

Szczegółowych informacji udziela Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Ireneusz Korzonek tel. (33) 8549511.

 

Organizatorzy:

- Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia

- Urząd Miasta w Ustroniu

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

- Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie