Akcja "NURD" w powiecie cieszyńskim - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Akcja "NURD" w powiecie cieszyńskim

Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili kolejną już w tym roku akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - "NURD". Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili kolejną już w tym roku akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - "NURD". Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Nie obyło się bez pouczeń i mandatów, również dla kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń wobec pieszych.


Od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora policjanci cieszyńskiej drogówki wspólnie z kolegami z pionu prewencji przeprowadzili wczoraj akcję „NURD” (niechroniony uczestnik ruchu drogowego), mającą na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Przede wszystkim zwracano uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów. Stróże prawa podczas prowadzonej akcji kontrolują zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się w obrębie dróg, jak również przypominają o zasadach poruszania się po jezdni i w jej pobliżu.  Nie obyło się bez pouczeń i mandatów. 13 osób ukarano mandatami. Podstawowe grzechy pieszych to nieostrożne wchodzenie na jezdnię przed jadący pojazd, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, nieostrożne wchodzenie na jezdnię zza przeszkody lub innego pojazdu, a także wejście na jezdnię na czerwonym świetle. Natomiast skontrolowani rowerzyści najczęściej poruszali się jednośladem po zmierzchu bez wymaganego przepisami oświetlenia.