Dbają o bezpieczeństwo dzieci - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Dbają o bezpieczeństwo dzieci

Od początku września policjanci całego garnizonu cieszyńskiej komendy prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych

Od początku września policjanci całego garnizonu cieszyńskiej komendy prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Ostatnio takie spotkania odbyły się w szkołach w Kiczycach i Brennej oraz w przedszkolu na ulicy Przepilińskiego w Cieszynie.

W ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły”, cieszyńscy policjanci realizują cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz przedszkolakami. W miniony poniedziałek takie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Kiczycach, we wtorek w Szkole Podstawowej w Brennej, a  w wczoraj w Przedszkolu Jaś i Małgosia w Cieszynie. Podczas trzech spotkań st. asp. Robert Wajda z cieszyńskiej drogówki omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się w pobliżu drogi oraz czyhające na pieszych niebezpieczeństwa. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez dzieci. Po krótkim wykładzie nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne.
 Pod okiem policjanta najmłodsze dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię. W takich bezpiecznych, ale realistycznych warunkach, dzieci wyrabiają w sobie właściwe nawyki, które dają im poczucia bezpieczeństwa w pobliżu drogi, a także uświadamiają im to, jakie zagrożenia czyhają na nieuważnych uczestników ruchu drogowego.

Zobacz galerię zdjęć

SP Kiczyce

SP Brenna

Przedszkole Jaś i Małgosia