"Bezpieczna droga do Szkoły" w Hażlachu - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

"Bezpieczna droga do Szkoły" w Hażlachu

Od początku września policjanci z cieszyńskiej drogówki odwiedzają na terenie powiatu cieszyńskiego szkoły podstawowe. Najmłodsi uczniowie zapoznawani są z programem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Od początku września policjanci z cieszyńskiej drogówki odwiedzają na terenie powiatu cieszyńskiego szkoły podstawowe. Najmłodsi uczniowie zapoznawani są z programem „Bezpieczna droga do szkoły”. Kolejne spotkanie zorganizowano dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Hażlachu.

11 października w Szkole Podstawowej w Hażlachu policjanci drogówki zgromadzili dzieci z klas 1-3. W sumie aż 117 dzieci. Podczas spotkania st. asp. Robert Wajda z cieszyńskiej drogówki omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się w pobliżu drogi oraz czyhające na pieszych niebezpieczeństwa. Następnie pod czujnym okiem policjanta najmłodsze dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię. Tłumacząc najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach, policjanci realizowali program „Bezpieczna droga do szkoły”.

Poniżej galeria zdjęć