Widoczni i bezpieczni - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Widoczni i bezpieczni

Policjanci cieszyńskiej drogówki uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi szkół podstawowych i przedszkoli w Trójwsi. Mundurowi przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych, a przedstawiciel Urząd Gminy w Istebnej wręczył

Policjanci cieszyńskiej drogówki uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi szkół podstawowych i przedszkoli w Trójwsi. Mundurowi przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych, a przedstawiciel Urząd Gminy w Istebnej wręczył przedszkolakom blisko 200 kamizelek odblaskowych.

To już kolejne spotkanie, podczas którego dzieciom wręczono kamizelki odblaskowe. Tym razem, to Urząd Gminy w Istebnej ufundował je dla przedszkolaków w całej Trójwsi. Natomiast mundurowi przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Podczas spotkania dzieci wysłuchały porad st. asp. Roberta Wajdy o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Policjant przypomniał również o tym, jak ważne jest noszenie kamizelek odblaskowych czy odzieży wyposażonej w takie elementy, szczególnie teraz jesienią, kiedy szybko zapada zmrok. Na zakończenie przedszkolaki z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa otrzymały kamizelki. Z kolei policjant drogówki wręczył elementy odblaskowe wszystkim dzieciom z podstawówki oraz przedszkoli. Dzieciaki obiecały, że będą je nosić, aby być widocznym na drodze.
Policyjna współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym z innymi instytucjami wpisuje się w prowadzona w województwie śląskim kampanię „Trzeci krok - rok pieszego rozsądny i widoczny pieszy.

Galeria zdjęć i szczegóły ze spotkań cieszyńskiej drogówki z dziećmi:

Istebna

Koniaków

Jaworzynka