Rozpoczęcie roku szkolnego - 2012 Rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2012 Rok pieszego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Data publikacji 03.09.2012

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczył dzisiaj w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Pogwizdowie. Podczas uroczystej akademii, szef cieszyńskiej drogówki, przypomniał uczniom, rodzicom i opiekunom podstawowe zasady...


Dzisiaj Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie podkom. Jarosław Puchałka uczestniczył w uroczystym apelu inaugurującym rok szkolny 2012/13 w Szkole Podstawowej w Pogwizdowie. W swoim wystąpieniu naczelnik przypomniał uczniom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szef cieszyńskiej drogówki zwrócił również uwagę biorącym udział w apelu rodzicom i opiekunom na podstawowe zasady ruchu drogowego, które powinny być przestrzegane podczas przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły.

Rozpoczęła się akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Przez pierwsze kilkanaście dni nowego roku szkolnego policjanci z cieszyńskiej drogówki wspólnie z kolegami z pionu prewencji będą szczególnie zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych w rejonie szkół i placówek oświatowych, zarówno przez kierujących jak i pieszych. Kontrolowane będą gimbusy i autobusy dowożące najmłodszych do szkół. Nie będzie żadnej pobłażliwości dla brawury i jazdy pod wpływem alkoholu. Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach oraz przypomnienie kierowcom, że opuszczone na dwa miesiące wakacji budynki od 3 września zapełnią się uczniami, którzy bezpiecznie muszą tam dotrzeć, a po zajęciach - wrócić do domu.

  • Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonie szkoły
  • Naczelnik drogówki na inauguracji roku szkolnego