"Bezpieczna droga do Szkoły" w Hażlachu - 2012 Rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2012 Rok pieszego

"Bezpieczna droga do Szkoły" w Hażlachu

Trwają spotkania cieszyńskich policjantów z dziećmi w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkół i przedszkoli. Kolejne spotkania odbyły się w Hażlachu w Szkole...

Trwają spotkania cieszyńskich policjantów z dziećmi w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkół i przedszkoli. Kolejne spotkania odbyły się w Hażlachu w Szkole Podstawowej i Przedszkolu.

W ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły”, cieszyńscy policjanci realizują cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz przedszkolakami. Dzisiaj takie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej oraz w Przedszkolu w Hażlachu. Podczas spotkania st. asp. Robert Wajda z cieszyńskiej drogówki omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się w pobliżu drogi oraz czyhające na pieszych niebezpieczeństwa. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez dzieci. Policjant zaprezentował dzieciom film „Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze". Po krótkim wykładzie nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne.
 Pod okiem policjanta najmłodsze dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię. W takich bezpiecznych, ale realistycznych warunkach, dzieci wyrabiają w sobie właściwe nawyki, które dają im poczucia bezpieczeństwa w pobliżu drogi, a także uświadamiają im to, jakie zagrożenia czyhają na nieuważnych uczestników ruchu drogowego.

Więcej możesz zobaczyć tutaj