Policjanci uczą dzieci przepisów drogowych - 2013 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2013 Rok Pieszego

Policjanci uczą dzieci przepisów drogowych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie w ramach trwających działań „Bezpieczna droga do szkoły" spotkali się wczoraj z uczniami klas I i II Szkoły Podstawowej w Mnichu. Podczas zajęć mundurowi uczyli najmłodszych podstawowych zasad

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie w ramach trwających działań „Bezpieczna droga do szkoły" spotkali się wczoraj z uczniami klas I i II Szkoły Podstawowej w Mnichu. Podczas zajęć mundurowi uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tematem spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Mnichu było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Aspirant sztabowy Robert Wajda z cieszyńskiej drogówki uczył dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, czyli jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Następnie pod czujnym okiem policjanta najmłodsze dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.