Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ” - 2014 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2014 Rok Pieszego

Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”

Data publikacji 27.02.2014

Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”, organizowany przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Telewizję Polską Oddział Katowice. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, obejmuje przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze.

Nakręcona  dowolnym urządzeniem pozwalającym na zarejestrowanie obrazu i dźwięku w jakości HD praca ma być antyreklamą negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Można zgłosić więcej niż jedną etiudę, wykonaną indywidualnie lub przez  zespół maksymalnie trzech osób.

 

W celu wzięcia udziału w konkursie, w terminie do 19.05.2014 roku należy opublikować, nakręcony przez siebie film, na własnym kanale YouTube, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej, w którym zamieszczony zostanie link do opublikowanego przez siebie materiału. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: ruch-drogowy@ka.policja.gov.pl.

 

Spośród nadesłanych  filmów do 10.06.2014 roku jury wybierze 10 prac, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Śląskiej Policji oraz Śląskiego Kuratorium Oświaty.

 

Do 18.06.2014 roku  będą wyłonieni laureaci konkursu, którym przyznane zostaną nagrody rzeczowe: komputer przenośny z profesjonalnym filmowym oprogramowaniem, kamera filmowa oraz aparat fotograficzny - „lustrzanka”. Nagrodą dodatkową stanie się możliwość udziału w profesjonalnych warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

 

Gala Finałowa z rozdaniem nagród, pokazem nagrodzonych filmów i prelekcją na temat stanu bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego, odbędzie się 24.06.2014 roku w kinoteatrze „Rialto” w Katowicach.

 

W sprawie konkursu można kontaktować się z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach (bezpośredni e-mail: ruch-drogowy@ka.policja.gov.pl):

  • podinsp. Włodzimierzem Mogiłą - tel. 32 200 1124,
  • mł. asp. Marzeną Szwed - tel. 32 200 1133,
  • Emilią Wierzbicką - tel. 32 200 1176.