2017 Rok Pieszego

Bezpieczne Ferie - niekonwencjonalne działania drogówki

W minioną sobotę policjanci drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, w niecodzienny sposób realizowali zadania w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2017''. W Skoczowie, mundurowi przeprowadzali kontrolę autokarów, przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Kontrole te połączone były z działaniami edukacyjno-profilaktycznymi, których uczestnikami byli pasażerowie autokarów.

To już kolejna tego typu akcja prowadzona w województwie śląskim. Kontrole te połączone były z działaniami edukacyjno-profilaktycznymi, których uczestnikami byli pasażerowie autokarów.
Mundurowi w trakcie kontroli, skupili się głównie na zbadaniu sprawności hamulców, świateł i układu kierowniczego oraz obowiązkowym wyposażeniu autokarów. Sprawdzali stan trzeźwości kierowcy, czasu jego podróży oraz wymagane dokumenty. Każda tego typu kontrola zajmuje dużo czasu, dlatego policjanci zachęcali uczestników wycieczek do zwiedzania pobliskiego Komisariatu Policji w Skoczowie. Wszystko po to, aby pasażerowie nie nudzili się w trakcie kontroli ich autokarów. Młodzież miała okazję z bliska przyjrzeć się pracy skoczowskich policjantów. Każdy mógł obejrzeć sprzęt i wyposażenie wykorzystywane przez mundurowych w codziennej służbie. Oprócz zwiedzania jednostki, policjanci przypomnieli uczestnikom wycieczek podstawowe zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, a także podczas zimowego wypoczynku. Na zakończenie policjanci rozdali elementy odblaskowe.
Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

 

  • Mundurowi kontrolowali autokary i prowadzili zajęcia profilaktyczne w komisariacie
  • Mundurowi kontrolowali autokary i prowadzili zajęcia profilaktyczne w komisariacie
  • Mundurowi kontrolowali autokary i prowadzili zajęcia profilaktyczne w komisariacie