Potrącenie pieszych na pasach - 2017 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2017 Rok Pieszego

Potrącenie pieszych na pasach

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na DW 941 w Ustroniu. Kierowca samochodu potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych. Ciężko ranna 79-latka została przetransportowana śmigłowcem LPR do Sosnowca. Mimo wysiłków lekarzy kobieta zmarła. Jej młodsza o cztery lata siostra nadal przebywa w cieszyńskim szpitalu.

W piątek po 20.00 w Ustroniu na DW 941 w pobliżu skrzyżowania ulicy Katowickiej i Brody 56-latek kierujący skodą yeti potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Ranna 75-letnia mieszkanka Ustronia trafiła do szpitala w Cieszynie. Natomiast 79-latka ze Szczecina została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu, gdzie po kilku godzinach zmarła. Kierowca samochodu był trzeźwy.

 

Jak pokazują dane statystyczne z ostatnich kilku lat, zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych, w których zawinił kierowca, miała miejsce w obszarze zabudowanym. Niepokojący jest fakt, że do wielu z tych potrąceń doszło w miejscach, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na tzw. „zebrach”. Dlatego też, w trosce o niezmotoryzowanych, Śląska Policja ruszyła właśnie z kampanią profilaktyczną "Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Poniżej prezentujemy spot filmowy kampanii, w którym wystąpiła Joanna Chułek oraz polski kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz. Został on zrealizowany przez studentów z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego pod kierownictwem prof. dr  hab. Krystyny Doktorowicz. Inauguracja przedsięwzięcia odbyła się dzisiaj, w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach. Relacja z briefingu prasowego już jutro, na naszej stronie internetowej oraz facebookowym profilu Śląskiej Policji.

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 3.71 MB
    prezentacja Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach