Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Eliminacje Turnieju BRD w Brennej

W Brennej odbyły się eliminacje 37 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie podstawówek i gimnazjów musieli wykazać się zarówno umiejętnościami sprawnościowymi, jak i wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego.

Po raz czwarty policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Tym razem rywalizacja uczestników poszczególnych konkurencji odbyły się gminie Brenna. Do konkursu stawiły się trzy drużyny reprezentujące szkoły podstawowe oraz dwie gimnazjum. Wszystkie konkurencje przeprowadzono po czujnym okiem dwóch sędziów - aspirantów z drogówki - Roberta Wajdy i Tomasza Szczypki, a także opiekunów drużyn.

Poniżej zamieszczamy aktualny ranking drużyn (szczegółowe wyniki znajdują się w załączniku) po przeprowadzeniu eliminacji w gminach: Goleszów, Strumień, Cieszyn i Brenna:

Szkoły Podstawowe:

 1. Drogomyśl

 2. SP Nr 1 Brenna Leśnica

 3. SP Nr 2 Brenna Bukowa

 4. Strumień

 5. Bąków

 6. SP Nr 4 Cieszyn

 7. Goleszów

 8. Górki Wielkie

 9. SP Nr 3 Cieszyn

 10. SP nr 6 Cieszyn

 11. SP Nr 7 Cieszyn

 12. SP Nr 2 Cieszyn

 13. SP Alternatywna Cieszyn

Gimnazjum:

 1. Drogomyśl

 2. Brenna

 3. Cieszyn Nr 3

 4. Cieszyn Nr 2

 5. Pruchna

 6. Cieszyn Nr 1

 7. Górki Wielkie

Do finału powiatowego awansuje tylko 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjum po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu, które zgłosiły drużyny do turnieju.

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania