Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Zakończyły się eliminacje Turnieju BRD

Policjanci z cieszyńskiej drogówki zakończyli eliminacje do 38 edycji Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Zmagania uczestników turnieju odbyły się na terenie 12 miast i gmin powiatu cieszyńskiego. W zawodach wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum. Ostatecznie wyłoniono drużyny, które awansowały do finału powiatowego.

Zakończyły się eliminacje międzyszkolne do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w powiecie cieszyńskim. Ostatnie rozgrywki przeprowadzono we wtorek w Zebrzydowicach. W eliminacjach turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu cieszyńskiego. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i sprawdzali swoje umiejętności z jazdy rowerem po torze przeszód.
Cieszyńscy policjanci przeprowadzili eliminacje w szkołach w: Cieszynie, Skoczowie, Strumieniu, Wiśle, Ustroniu, Istebnej, Goleszowie, Chybiu, Brennej, Hażlach, Dębowcu i Zebrzydowicach.

Ostatecznie do finału awansowało łącznie 12 drużyn po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu:

Szkoły Podstawowe:

1. Kończyce Wielkie
2. Wisła ZSP Nr 1
3. Pogwizdów
4. Ustroń SP 2
5. Skoczów SP 3
6. Chybie Nr 2

Gimnazjum:

1. Ustroń Nr 2
2. Brenna
3. Kończyce Wielkie
4. Cieszyn Nr 3
5. Zebrzydowice
6. Drogomyśl
 

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, jakie osiągnęły pozostałe drużyny. Informacja znajduje się w zakładce Ruch Drogowy - Profilaktyka.

Rywalizacje drużyn o najwyższe miejsca na podium odbędą się w sobotę 18 kwietnia 2015 r.  w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Daszyńskiego 31 w Ustroniu. Serdecznie zapraszamy!

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...