Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Eliminacje Turnieju BRD w gminie Hażlach

Policjanci wydziału ruchu drogowego po raz dziesiąty zorganizowali i przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD na terenie powiatu cieszyńskiego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w gminie Hażlach. Wszystkie konkurencje przeprowadzono po czujnym okiem policjantów drogówki.

Od dwóch tygodni na terenie powiatu cieszyńskiego trwają eliminacje w ramach 38 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.Wczoraj zmagania uczestników poszczególnych konkurencji odbyły się w gminie Hażlach. Eliminacje BRD przeprowadzono na terenie Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie. Do konkursu stawiły się dwie drużyny ze szkół podstawowych i jedna reprezentująca gimnazjum. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali cieszyńscy policjanci, a także opiekunowie drużyn. Już za kilka dni, po przeprowadzeniu zawodów w dwóch pozostałych gminach okaże się, które szkoły awansują do finału powiatowego.

A oto aktualne zestawienie drużyn po przeprowadzeniu eliminacji w 10 gminach (Cieszyn, Skoczów, Strumień, Wisła, Ustroń, Istebna, Goleszów, Chybie, Brenna i Hażlach):
 

Szkoły Podstawowe:

1. Kończyce Wielkie

2. Wisła ZSP Nr 1

3. Pogwizdów

4. Ustroń SP 2

5. Skoczów SP 3

6. Chybie Nr 2
 

Gimnazjum:

1. Ustroń Nr 2

2. Brenna

3. Kończyce Wielkie

4. Cieszyn Nr 3

5. Drogomyśl

6. Chybie
 

Do finału powiatowego awansuje tylko 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjum po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu, które zgłosiły drużyny do turnieju.

Poniżej film z BRD w Pogwizdowie
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.85 MB)