Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Powiatowy Turniej BRD w Ustroniu

Data publikacji 20.04.2015

Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju okręgowego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustroniu.

Do eliminacji 38 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpili uczniowie z 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjów powiatu cieszyńskiego. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego: podkom. Jarosław Puchałka, oraz aspiranci: Łukasz Godula, Grzegorz Hanzel i Rafał Sznapka. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik Janusz Głaz. Konkurencje miasteczko ruchu drogowego oceniał asp.sztab. w st.spocz. Jerzy Górny. Sędzią Głównym turnieju był asp.sztab. w st.spocz. Ireneusz Korzonek

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju powiatowego:

Szkoły Podstawowe:

1. Kończyce Wielkie
2. Wisła SP Nr 4
3. Ustroń SP 2
4. Pogwizdów
5. Skoczów SP 3
6. Chybie Nr 2

Gimnazjum:

1. Brenna
2. Ustroń Nr 2
3. Kończyce Wielkie
4. Drogomyśl
5. Zebrzydowice
6. Cieszyn Nr 3

Drużyny z Kończyc Wielkich i Brennej awansowały do kolejnego etapu - okręgowego, który odbędzie się 25 kwietnia w Mazańcowicach.

Turniej wzbudził duże zainteresowanie wśród licznej publiczności, dziennikarzy, jak i zaproszonych gości, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów i zaszczycili swoją obecnością:

- Przewodniczący Rady Miejskiej w Ustroniu
- Pani Prezes Fundacji BRD z Bielska Białej Alina Porębska Puszyńska,
- członek Zarządu Fundacji BRD Józef Brózda
- Przedstawiciel WORD Bielsko Biała Alfred Brudny
- Prezes Automobilklubu Cieszyńskiego Janusz Folga
- podinsp. w st.spocz. Stanisław Cebulak
- asp.sztab. w st.spocz. Ireneusz Korzonek
- asp.sztab. w st.spocz. Jerzy Górny
- przedstawiciel Nadleśnictwa Ustroń


Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację eliminacji Turnieju BRD:

- opiekunom drużyn za przygotowanie zawodników
- Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Bielska Białej
- Dyrektorowi oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ustroniu
- Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego z Bielska Białej
- Władzom samorządowym w Ustroniu

Ładowanie odtwarzacza...