Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

O bezpieczeństwie z ambony

Data publikacji 17.08.2015

Tym razem o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego cieszyńscy policjanci przypominali w kościołach naszego powiatu.

2 sierpnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Cieszyn wzięli udział w kampanii MIVA Polska i obchodzonego w całym kraju "Tygodnia Św. Krzysztofa". Tym razem trafiali oni do uczestników ruchu drogowego w nietypowy sposób, bo... z ambony. Podczas Mszy Św. w kościołach w Kisielowie i Ogrodzonej odczytali apel Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i Miva Polska. Policjanci poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Szczególnej uwadze poświęcono kwestie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" oraz "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie."

Po zakończeniu Mszy Św. Policjanci cieszyńskiej drogówki rozdawali uczestnikom elementy odblaskowe, które zapewnią bezpieczeństwo pieszym oraz naklejki promujące trzeźwą jazdę. Były to kolejne z serii działań Policjantów z drogówki mające uświadomić uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, przypomnieć obowiązujące przepisy oraz zmierzać do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.