Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Motocykliści w Cieszynie

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach byli inicjatorami weekendowej akcji "Stop brawurze" prowadzonej na terenie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. Mundurowi brali również udział w amatorskich wyścigach motocyklowych. Głównym celem stróżów prawa było uświadamianie kierowców co do konsekwencji wynikających z brawurowej jazdy.

Na wyłączonym z ruchu odcinku jednej z dróg w Cieszynie odbył się"III Wyścig Motocyklowy o Błękitną Wstęge Olzy Cieszyn 2015". Podczas zawodów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach prowadzonej kampanii "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo", uświadamiali uczestników oraz kibiców o zagrożeniach wynikających z brawurowej jazdy.

Tego samego dnia odbyły się również wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Cieszyna, Bielska-Białej oraz Jastrzębia – "Stop Brawurze". Podczas działań o charakterze profilaktyczno-represyjnym mundurowi szczególną uwagę zwrócili na motocyklistów, którzy stylem jazdy, stanem technicznym swojego pojazdu lub brakiem wymaganych dokumentów naruszali obowiązujące przepisy. Do najczęściej popełnianych wykroczeń zaliczano: nadmierną prędkość, przekraczanie linii ciągłej oraz przysłanianie przez motocyklistów tablic rejestracyjnych.

W obu wyżej omawianych przypadkach policjanci namawiali osoby kontrolowane do promowania bezpiecznych zachowań na drogach i przestrzegali przed brawurową jazdą. Mundurowi wręczali również motocyklistą odblaskowe szarfy, umożliwiające szybsze zauważenie motocyklisty przez pozostałych uczestników ruchu drogowego.