Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Eliminacje Turnieju BRD w powiecie cieszyńskim

W powiecie cieszyńskim trwają eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolejny sprawdzian wiedzy i umiejętności odbył się tym razem w gminie Chybie. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego.

W ubiegłym tygodniu policjanci cieszyńskiej drogówki rozpoczęli eliminacje międzyszkolne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum powiatu cieszyńskiego. W poniedziałek 7 marca inauguracja Turnieju BRD odbyła się w Ustroniu. Natomiast wczoraj zmagania uczestników poszczególnych konkurencji odbyły się w Chybiu. Do konkursu stawiły się trzy drużyny ze szkół podstawowych w gminie Chybie. Każdą ze szkół podstawowych reprezentowałą 4-osobowa grupa uczniów. Turniej rozpoczął się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy pokonali tor przeszkód na rowerze.  Wszystkie konkurencje przeprowadzono po czujnym okiem aspiranta sztabowego Grzegorza Hanzla, a także opiekunów drużyn.

Poniżej zamieszczamy aktualne zestawienie drużyn po przeprowadzeniu eliminacji w gminach Ustroń, Strumień, Wisła  Istebna, Goleszów i Chybie: 

Szkoły Podstawowe:

1. SP Nr 4 Wisła
2. SP Nr 2 Ustroń
3. SP Bąków
4. SP Nr 2 Chybie
5. SP Nr 3 Wisła
6. SP 1 Koniaków
 

Gimnazjum:

1. Nr 2 Ustroń
2. Drogomyśl
3. Wisła
4. Istebna
 

Do finału powiatowego awansuje tylko 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjum po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu, które zgłosiły drużyny do turnieju.

Ładowanie odtwarzacza...