Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Zakończyły się eliminacje Turnieju BRD

Policjanci z cieszyńskiej drogówki zakończyli eliminacje do 39 edycji Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w dwunastu gminach powiatu cieszyńskiego. W zawodach wzięło udział ponad 160 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum. Ostatecznie wyłoniono drużyny, które awansowały do finału powiatowego.

Zakończyły się eliminacje międzyszkolne do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w powiecie cieszyńskim. Ostatnie rozgrywki zostały przeprowadzone wczoraj w Skoczowie. Do  turnieju przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum powiatu cieszyńskiego. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i sprawdzali swoje umiejętności z jazdy rowerem po torze przeszkód.
Policjanci cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje w gminach w: Ustroniu, Strumieniu, Wiśle, Istebnej, Goleszowie, Chybiu, Brennej, Hażlachu, Dębowcu, Zebrzydowicach, Cieszynie i Skoczowie: 

Ostatecznie do finału awansowało łącznie 12 drużyn po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu:

Szkoły Podstawowe:

1. Wisła SP Nr 4 ZSP Nr 1
2. SP Zebrzydowice
3. SP 2 Ustroń
4. SP Kończyce Wielkie
5. SP Bąków
6. SP 2 Chybie

Gimnazjum:

1. Kończyce Wielkie
2. Cieszyn Nr 3
3. Ustroń Nr 2
4. Dębowiec
5. Wisła
6. Górki Wielkie
 

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, jakie osiągnęły pozostałe drużyny. Informacja znajduje się w zakładce Ruch Drogowy - Profilaktyka.

Rywalizacje drużyn o najwyższe miejsca na podium odbędą się w sobotę 2 kwietnia 2016 r. o godz. 8.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Daszyńskiego 31 w Ustroniu.

Serdecznie zapraszamy!

Ładowanie odtwarzacza...