Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Powiatowy Turniej BRD w Cieszynie

Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju okręgowego. W tym roku turniej wygrały dwie drużyny z Kończyc Wielkich.

Do eliminacji 39 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpili uczniowie z 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjów powiatu cieszyńskiego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustroniu. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego: kom. Jarosław Puchałka, oraz aspiranci: Łukasz Godula, Grzegorz Hanzel i Tomasz Szczypka. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik Janusz Głaz. Konkurencje miasteczko ruchu drogowego oceniał asp. sztab. w st. spocz. Jerzy Górny. Sędzią Głównym turnieju był asp. sztab. w st. spocz. Ireneusz Korzonek.

Podczas turnieju bezkonkurencyjne okazały się dwie drużyny szkół podstawowej i gimnazjum z Kończyc Wielkich, które wygrały konkurs na szczeblu powiatowym.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju powiatowego:

Szkoły Podstawowe:

1. Kończyce Wielkie
2. Ustroń SP 2
3. Wisła SP Nr 4
4. SP Zebrzydowice
5. Chybie SP 2
6. SP Bąków

Gimnazjum:

1. Kończyce Wielkie
2. Ustroń Nr 2
3. Wisła
4. Dębowiec
5. Cieszyn Nr 3
6. Górki Wielkie

Wszystkie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego i jego zastępcy, Prezesa i członków Zarządu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawicieli WORD w Bielsku-Białej oraz przedstawiciela UM Ustroń.

Zwycięskie drużyny z Kończyc Wielkich awansowały do kolejnego etapu - okręgowego, który odbędzie się w Mazańcowicach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.59 MB)